E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Dhuna ne familje

Etiketim: dhuna ne familje

1700 raste të dhunës në familje

Dhuna në familje mbetet dukuri mjaft e shfaqur jo vetëm në Kosovë por edhe në botë. Vetëm në këtë vit në Kosovë janë raportuar...

Dhunonte vazhdimisht nusen e djalit, përfundon në pranga 62-vjeçari në Lushnjë

Dhuna në familje vijon të jetë fenomen shqetësues në Shqipëri. Të shumta janë rastet e denoncuara në polici që kanë çuar në arrestimin e...

Dhuna në familje, 500 urdhra mbrojtje vetëm në Tiranë

Dhuna në familje vijon të jetë një plagë e thellë e shoqërisë shqiptare. Në 7 muajt e parë të këtij viti gjykata e Tiranës...

Dhuna në familje, shkaku kryesor për divorcet në Elbasan

Rreth 100 kërkesë padi janë regjistrohen më tepër se vitin e kaluar pranë gjykatës së Elbasanit për divorc. Avokatët rendisin shkakun kryesor dhunën në...

Dhuna në familje, ligji i ri shpresë për ndryshim

Policia e Shtetit çdo ditë merr telefonata për dhunën në familje, fqinjë që kallëzojnë për breshërinë e plumbave dhe femra që në shumicën e...

Burri rreh gruan, por e pëson nga vëllai i saj

Sherret dhe dhuna në familje, në jo pak raste vijnë në forma, nga më të rrallat dhe më të çuditshmet. Një i tillë është regjistruar...

“Lajthit” burri në Gjirokastër, godet gruan me sqepar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Memaliaj të Gjirokastrës ku bashkëshorti ka goditur me sqepar gruan e tij me inicialet A.Myrtaj. Në pranga...

Dhuna në familje/ Zgjerohet gama e të mbrojturve, rritet numri i...

Herion Mesi Ekzekutimi i vendimeve gjyqësore për dhunë në familje mbetet shqetësues, duke rënduar dhe më tej gjendjen dhe sigurinë e personave të dhunuar. Kjo...

Shqipëri, 10 gra të vrara nga dhuna në familje brenda vitit

Parlamenti përmes një rezolute i kërkon qeverisë masa urgjente për reduktimin e dhunës në familje. Ndërkohë ambasadorja e BE-së Vlahutin thekson, se gratë një...

E rëndë/ Vajza i bëhet mburojë nënës, babai i vë automatikun...

Dhuna në familje në Shkodër është një fenomen që nuk ka lindur vitet e fundit. Teuta Muçaj, nënë e 4 fëmijëve, sot 62 vjeçe...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...