E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Deutsche Welle

Etiketim: Deutsche Welle

Deutsche Welle: Një aleat i kthen shpinën Rexhep Tajip Erdoganit

Disa kohë më parë, një veprim i tillë do të ishte pothuajse i papërfytyrueshëm në Turqi. Por tani një aleat i Rexhep Tajip Erdoganit...

Deutsche Welle: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

Media e njohur gjermane Deutsche Welle, ka publikuar sot lajmin se nga Gjermania janë dëbuar afro se 11.500 vetë në gjysmën e parë të...

I ka zgjidhur tensionet kulturore Marrëveshja e Prespës?

Nga Deutsche Welle Për qytezën Neos Marmaras në rajonin verior turistik të Greqisë Halkidiki tani është piku i sezonit. Plazhi është përgjatë gjithë ditës i...

Deutsche Welle: Zhvillime të bujshme në Kosovë

Nga Deutsche Welle Njëzet vjet pas mbarimit të luftës në Kosovë mbeten akoma shumë plagë të pashëruara dhe pajtimi mes Serbisë dhe Kosovës ende shumë...

Ursula, zgjedhje e mirë në kohë të vështira

Deri në fund qe e paqartë nëse Ursula von der Leyen do të zgjedhej presidente e Komisionit të BE. Vendimtar ishte fjalimi i saj...

Deutsche Welle: Ja sa shqiptarë ikën në Gjermani gjatë 2018

Zyra e Statistikave në Wiesbaden bën të ditur se në Gjermani gjatë vitit 2018 kanë ardhur 1.185.000 persona me shtetwsi të huaj nga vendet...

Deutsche Welle, për deklaratat e Metës: Zgjedhje lokale, parlamentare dhe presidenciale...

Nga Deutsche Welle - Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta prezantoi propozimet e tija për dalje nga kriza politike. Ai sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama për krizën...

Deutsche Welle: Lokalet 2019, të bojkotuara nga opozita, zhvillohen të qeta

Në situatën e pazakontë të bojkotit nga opozita jashtë parlamentare, e drejtuar nga Partia Demokratike (PD), më e madhja në opozitë në Shqipëri, Zgjedhjet...

Deutsche Welle: Opozita do të protestojë përditë nga e hëna

Opozita e bashkuar në Shqipëri paralajmëron, se do të protestojë çdo ditë, deri të dielën e datës 30 qershor, datë që qeveria ka vendosur...

Mediat ndërkombëtare transmetojnë live protestën

Mediat ndërkombëtare po ndjekin me interes protestën kombëtare të opozitës sot në Tiranë. “Zëri i Amerikës” po transmeton live protestën. Ndërkohë në shesh ndodhen dhe...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com