E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Deputetja

Etiketim: deputetja

Murrizi: Nuk besoj që Rudina Hajdari është kërcënuar

Deputetja Rudina Hajdari është marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës pas pretendimeve se është kërcënuar me jetë nga kolegët e saj deputetë. Por Myslim Murrizi, pjesë...

Rudina Hajdari deklaroi se e kanë kërcënuar, flet Halit Valteri: Jemi...

Deputetja Rudina Hajdari tha sot në Kuvend, se ajo është kërcënuar në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Për këtë ka folur edhe deputeti, Halit Valteri. Për...

Deputetja Fatjona Dhimitri tërheq firmën për shkarkimin e Rudina Hajdarit

Deputetja e grupit parlamentar demokrat, Fatjon Dhimitri ka tërhequr firmën për shkarkimin e Rudina Hajdarit, nga detyra si kryetare e grupit. Letrën e Dhimitrit dërguar...

“A mos ke frikë nga Bushati, Xhafaj apo edhe nga Majko”,...

Deputetja Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj në Kuvend u shpreh se Shqipëria e humbi anijen drejt Integrimit në vitin 2013. Teksa fliste për ndryshimin...

Hajdari thirrje Ramës: Thirri mendjes, s’na duhen më viktima

Deputetja Rudina Hajdari u shpreh se Shqipëria po përjeton një situatë të jashtëzakonshme, ndërsa hodhi akuza për të gjitha partitë politike duke i etiketuar...

Deputetja anti-shqiptare humb mandatin në PE

Në vendet e Bashkimit Europian po zhvillohen zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Sipas rezultateve, shihet qartë dominimi i partive të djathta. Ndërkohë një lajm i mirë...

Deputetja publikon fotografi të përdhunimit të një gruaje gjatë luftës

Një foto rrëqethëse është publikuar sot nga deputetja kosovare e PDK-së, Flora Brovina. Deputetja Brovina publikoi para mediave një fotografi ku shihen ushtarë serbë...

Çupi: Banorët e Bulqizës janë helmuar masivisht, të nisen hetimet

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka komentuar situatën e shëndetësore të banorëve të Bulqizës pas helmimit të ujit në këtë zonë. Përmes një...

Seanca – Kjo është Ambra Borova, deputetja më e re në...

Eshtë betuar sot sipas procedurës zgjedhore Ambra Borova deputetja e re e LSI nga qarku i Shkodrës. Deputetja Borova duhet të betohej javën e kaluar,...

Deputetja Hajdari takim me ambasaden gjermane: Lënia në bllok e mandateve...

Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar sipas saj, për "situatën e vështirë dhe...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...