E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Deputeti

Etiketim: deputeti

LSI, Panariti: Jemi kundër bujqësisë se latifondeve, do zbrazen fshatrat

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti është shprehur se partia e tij është kundër bujqësisë së latifonedeve. Në një status në Facebook, ai...

Biznesi i vogël në skemën e TVSh, deputeti i PD: Uroj...

Për rreth 60 minuta, prej orës 11:00 deri 12:00, sipërmarrës të biznesit të vogël do të protestojë kundër përfshirjes në skemën e TVSh-së. Këtë...

Spahiu: Edi Rama është i strukturuar vetëm për të shkatërruar ekonominë...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu i ftuar në emisionin 360 gradë të drejtuar nga gazetari Artur Zheji në Ora News ka...

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu: Unë mbështes kuksianët, çfarë i thashë...

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, deklaroi se protesta e sotme e...

Deklarata e fortë e deputetit: Ngjarjet e fundit në Kosovë, skenar...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë se ngjarjet e ditëve të fundit në Kosovë...

Balliu: Arrestime politike të kryeministrit që rrogat i jep me lekë,...

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i është bashkuar sot, të afërmëve të të arrestuarve, që po protestojnë para Drejtorisë së Policisë Tiranë për të...

Alibeaj: Ja lidhja e përgjimeve të Habilajve me Saimir Tahirin

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, është shprehur se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është i lidhur me trafikun e kanabisit dhe veçanërisht ‘mburoja’...

Hysi në krye të SHÇBA, Strazimiri: Vettingu në polici reduktohet në...

Deputeti i PD, Gent Strazimiri ka reaguar pas komandimit të drejtorit të ri për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHCBA), Agim Hysi. Strazimiri tha...

Sulmohet fizikisht dhe dhunohet deputeti

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë ditës së djeshme kur një deputet i parlamentit është sulmuar dhe dhunuar nga një përson akoma i paidentifikuar. Kryetari...

PS, Bushati: Marrëveshja me Greqinë duhet të ketë besimin e të...

Pas dhënies së plotfuqishmërisë nga ana e Presidentit, deputeti i PS, Ervin Bushati tha se marrëveshja me Greqinë duhet të ketë besimin e të...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...