E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Deputeti socialist

Etiketim: Deputeti socialist

Gjiknuri: Uroj Gjykata mos jetë e ndikuar për vendimin ndaj Tahirit

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, deputeti socialist Damian Gjiknuri komentoi procesin gjyqësor në ngarkim të ish ministrit Saimir Tahiri. Pa dashur të...

Fidel Ylli: Të ashpërsohet Kodi Penal për dhunën në sport

Deputeti socialist Fidel Ylli në fjalën e tij në parlament, ku po diskutohet për ndryshime në Kodin Penal, tha se duhen ligje më të...

Bushati: Edhe antikrishti të ishim ne, nuk do ta bënim çdo...

Deputeti socialist Ervin Bushati i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora në mënyrë figurative u shpreh se edhe antikrishti të ishin socialistët nuk...

Meta kthen ligjin për rezervat materiale të shtetit, Bushati mbetet pa...

Presidenti Ilir Meta ka kthyer ligjin e qeverisë për "ndryshime në rezervat materiale të shtetit", vendim të cilin e ka argumentuar edhe me baza...

Ish-ministri Gjiknuri vizitë në SHBA me ftesë të Senatit Amerikan

Deputeti socialist Damian Gjiknuri së bashku me Ministrin për Diasporën Pandeli Majko po zhvillon një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes rrjeteve sociale,...

Çertifikata e sigurisë, Ndreu: Duhet një amnisti të dhënash, shtet ligjor...

Deputeti socialist Pjerin Ndreu mendon se është koha për të ndërmarrë një amnisti të dhënash në policinë e shtetit. I ftuar në Ora News, Ndreu...

Deputeti socialist: Erion Veliaj duhet të rikandidojë

E ndërsa pritet që Presidenti të dekretojë datën e zgjedhjeve lokale të 2019 dhe partitë të ndezin zyrtarisht motorët për fushatën, deputeti socialist Alket...

“Gruaja ime është heroinë, ka bërë 3 fëmijë”, deputeti socialist bëhet...

Ndalimi i lojërave të fatit ka qenë kryefjala e diskutimit në parlament dhe jo vetëm. Është deputeti socialist, Ervin Bushati që ka folur për...

Fermerët “peng” të pronësisë – Braçe propozon zgjidhje! Peleshi: Drafti, gati...

Deputeti socialist Erion Braçe ka propozuar dy iniciativa që synojnë të pajisin me certifikatë pronësie fermerët që tashmë e kanë tokën në përdorim, por...

Fidel Ylli: Rama vetëm mua ka shok në Parlament, e kam...

Deputeti socialist, Fidel Ylli, shprehet se me kryeministrin Edi Rama ka një marrëdhënie të veçantë. I ftuar në emisionin Kapital në Vizion Plus, Ylli...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com