E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Deputeti i PD

Etiketim: Deputeti i PD

Komision Hetimor për Metën, Shehu: Si në kohën e komunizmit…

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Komisioni Hetimor i ngritur për hetim të presidentit Ilir Meta...

Tritan Shehu: “Landfilli” antikushtetues i ri i Shqipërisë

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu, teksa komenton situatën politike në vend, përmes një fotoje të shpërndarë në llogarinë e tij në Facebook, e quan...

Rrëzimi i bustit/ Deputeti i PD kujton 20 shkurtin: Atë ditë,...

Deputeti i PD-se, Tritan Shehu ka kujtuar sot 20 shkurtin, ditën e rrëzimit të bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha. Me nje shenim ne rrjetet sociale,...

Alibeaj: Ja pse do marrim pjesë në seancën e sotme

Dorëzim të qeverisë e konsideron deputeti i PD Enkelejd Alibeaj vetëdorëzimin e Klement Balilit, i konsideruar si "Eskobari i Ballkanit". I ftuar në rubrikën...

Deputeti i PD publikon statistikat: 1.7 mln shqiptarë duan të ikin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, thotë se Shqipëria ze vendin e parë në Evropë për deshirën e njerëzve për të braktisur vendin. Në një status...

Protesta te ”Astiri”, deputeti i PD: Tirana si Parisi

Banorët e ''Astirit'' vijuan edhe sot me qëndresën e tyre duke kundërshtuar vlerën e kompensimit te qeverise, i cili është larg çmimit të tregut....

”Unaza e Madhe”, deputeti i PD: Qeveria po kalon vijën e...

Edhe këtë mbrëmje, deputetët e PD-së vazhdojnë të mbështesin protestën e banorëve të Unazës së Re që do t’iu prishen banesat për shkak të...

Bylykbashi: U shkarkua kryeprokurori i SHBA, vetëm Arta mbetet‎

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka sulmuar kryeprokuroren e përkohshme të përgjithshme, Arta Marku, që sipas tij duhet të ishte shkarkuar nga detyra. Në një...

Deputeti i PD-Ramës: Përgatit dorëzimin e Ballës dhe Dakos

Deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit që theksonte se do bënte 23 padi ndaj kryetarit Bashës për shpifje. Përmes...

Deputeti i PD: Universitetet Publike të katandisur si mall pa zot

Deputeti i PD, Luciano Boçi ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë dhe të Ministrisë së Arsimit. Ndonëse sot ka nisur viti i ri...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...