E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Deputeti demokrat

Etiketim: Deputeti demokrat

Opozita në zgjedhje? Alibeaj: Kushti i kushteve, Edi Rama jo kryeministër

Ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 tha se opozita nuk do të hyjë në zgjedhje, pa marrë...

Skandal në Fier: Gjoba deri në 5 milion shoferëve për të...

Ish-deputeti demokrat Luan Baçi pak para nisjes nga Fieri ka komentuar protestën e organizuar sot nga opozita para godinës së Kryeministrisë në Tiranë. Ish-deputeti...

Djegia e mandateve, Bylykbashi: Instrument demokratik në rrugën për rrëzimin e...

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, i ftuar në A2 CNN, është shprehur se, vendimi për djegien e mandateve është një instrument demokratik dhe kushtetues. “Vendimi është...

Strazimiri, “Policisë” që ka fytyrën e Lleshit: Rri larg popullit! Kriminelët...

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së paprecedentë të Policisë së Shtetit, lidhur me protestën e së shtunës, të thirrur nga...

Denoncimi/ Abuzimi i shefit të policisë me minorenen, ngjarja u mbajt...

Skandali me shefin e policisë në Malësinë e Madhe që ngacmoi seksualisht minorenen 15 vjecare është dënuar me forcë nga deputeti demokrat Bardh Spahia. Ai...

“Punësimet fiktive dhe politike”, Boçi ironizon Gjonajn: Aferim moj “Qupa spathi”...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ironizon qëndrimin e ministres së Drejtësisë Etilga Gjonaj, e cila sulmoi sot “Zërin e Amerikës”, pas investigimit që VOA bëri...

Salianji: Rama reagoi si Gadafi e Sadami ndaj VOA-s

Deputeti demokrat Ervin Salianji thotë se kryeministri Edi Rama reagoi si Gadafi e Sadami ndaj Zërit të Amerikës. Sipas tij, ky sulm i kryeministrit...

Bylykbashi: Nga Venecia, lajm i mirë për shqiptarët dhe i keq...

"Nga Venecia vjen lajm i mirë për shqiptarët dhe i keq për politikanët mafiozë". Të tillë e ka vlerësuar, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, Opionionin e dërguar ditët...

Balliu: Rama të kuptojë se me protestat nga Astiri tek ajo...

Paralelisht me protestën e studentëve, po zhvillohet edhe protesta e banorëve të Bregut të Lumit, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës...

U nxorën jashtë gjyqit, Noka: Veprim cubash për të fshehur dhunën

Në një kohë kur aktualisht po vijon gjyqi për 18-vjeçarin Daniel Drobaj, i cili akuzohet se plagosi me kapsollë efektiven Ina Nuka, gjyqtarët kanë...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...