E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

Hysi: Aktiviteti i SPAK nën vëzhgimin e amerikanëve dhe BE. Ja...

Në studion e ABC News me gazetaren Mirela Milori, ka qenë e ftuar, Vasilika Hysi, deputete e Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetja Hysi...

Korrupsioni/ ILDKPKI: 315 deputetë e kryebashkiakë në Prokurori dhe te Pastrimi...

315 zyrtarë të rangjeve më të larta janë referuar në Drejtorinë e Përgjithshme të Pastrimit të Parave apo Prokurori nën dyshimin e përfshirjes nëpër...

Seancë plenare, 3 deputetët e rinj që pritet të betohen

Ditën e sotme në orën 10:00 pritet të nisë seanca plenare e radhës. Në këtë seancë plenare pritet të betohen 3 deputetët e rinj,...

KQZ u jep mandatin e deputetit 3 kandidatëve të PD (Emrat)

Komisioni Qendror Zgjedhor i jep mandatin e deputetit 3 kandidatëve të tjerë që vijnë  nga lista e Partisë Demokratike. KQZ i ka dhënë mandatin Zef...

Ish-deputetja e LSI-së përshëndet vajzën shqiptare që u zgjodh deputete në...

Ish-deputetja e LSI-së Nora Malaj përshëndet zgjedhjen si deputete në Parlamentin e Kantonit të Zyrihut të Qëndresa Sadriut. Përmes rrjeteve sociale, Malaj shprehet se vajza...

Parlamenti me 99 deputetë të enjten, KQZ pritet të japë 3...

Parlamenti këtë të enjte do të shkojë në 99 deputetë. KQZ do tu japë mandatin edhe tre emrave të tjerë të ardhur nga listat...

HUMOR/S’kam ardhur për një “rrogë të qelbur” deputeti, po për 300...

Deklaratat e deputetit më të ri, Ralf Gjoni se nuk ka ardhur në Kuvend për rrogën e “qelbur “ ka shkaktuar mjaft reagime në...

Humor me deputetët e rinj në Kuvend

Betimi i deputetëve të rinj në Kuvend, që thonë se përfaqësojnë opozitën, ka shkaktuar mjaft reagime në rrjet sociale. Disa nga faqet më të njohur...

Deputetë që pranojnë mandatin, Vasili: Në kopshtin zoologjik të Ramës u...

Katër deputetë të LSI-së morën sot mandatin nga Komisioni Qendror Zgjedhor ndërkohë që ditën e nesërme ata do të betohen në seancën plenare që...

Protesta e opozitës, garda vendos shkallë për të larguar deputetët

Garda ka montuar një shkallë e cila pritet të përdoret për hyrje- daljet e deputetëve nga kalaja e Tiranës, ndërsa një tjetër masë nga...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...