E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Deputet

Etiketim: deputet

Negociatat/ Deputeti holandez: Presim KE për vendimin mbi Shqipërinë

Jeffrey van Haaster, deputet i parlamentit holandez dhe njëherësh reporter për Ballkanin Perëndimor ndodhet për një vizitë pune në Tiranë. Ai ka deklaruar se pjesë...

Sa kushton të bëhesh deputet

Në Tiranë, u publikua sot një studim mbi financimet dhe kostot e fushatave zgjedhore. Partitë politike deklarojnë financime deri 1.8 milionë euro, por sondazhet dhe...

Studimi/ 166 mijë euro për t’u bërë deputet – Gjiknuri: Heqje...

Rreth 166 mijë euro është kosto që i nevojitet një kandidati për deputet për të organizuar fushatën elektorale. Ky është një prej përfundimeve paraprake...

Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së/ Basha: Mësuesi dhe edukatori model...

Sot është ndarë nga jeta njëri nga themeluesit e PD si dhe ish-deputet i Vlorës prof. Abedin Elmazi. Ai është gjithashtu figurë e njohur e...

Lajm i fundit/ Ralf Gjoni pranon mandatin e deputetit

Ralf Gjoni ka pranuar mandatin e deputetit për qarkun e Tiranës. Gjoni i cili është në listën zgjedhore të LSI-së, ka dorëzuar sot në Komisionin...

Katër kandidatë të tjerë kërkojnë mandatin e deputetit (Emrat)

Katër kandidatë të tjerë kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, pasi kërkojnë të marrin mandatin e deputetit. Mësohet se sot kanë dorëzuar formularin Elda...

Opozita në protestë, PS ble një tjetër deputet

Ndërsa jashtë opozita e bashkuar po proteston kundër qeverisë Rama, në nisje të seancës plenare kryeparlamentari Ruçi njoftoi se një tjetër deputet i është...

FOTO/ Pas 22 vitesh Sali Berisha nuk është më në Kuvend

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish-lideri i kësaj force politike Sali Berisha kanë firmosur mbrëmjen e sotme dorëheqjen nga mandati i deputetit. Ajo...

FOTO/ Lulzim Basha nuk është më deputet

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka firmosur djegien e mandatit të tij të deputetit. Me dorëheqjen nga mandati i deputetit, kreu i PD-së Lulzim Basha...

Ja çfarë ndodh nëse digjen mandatet

Demokratët e kanë të qartë se nuk do të ndjekin rrugën e bojkotit 6-mujor për djegien e mandateve të deputetëve por do të firmosin...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Turma dhe diktatori i merituar

Nga Curzio Malaparte, për fundin e Mussolinit (Fragment) Ç’rëndësi kishte për mua në kishte gabuar, në kishte kryer...

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...