E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Dënohen

Etiketim: dënohen

Në këtë shtet do dënohen me vdekje shoferët e dehur

Tajvani po planifikon që të rrisë dënimet për shoferët që drejtojnë makinën në gjendje të dehur dhe shkaktojnë aksidente fatale. Në rastet tragjike, mund të...

Dënohen vëllezërit shqiptarë “Goni” e “Keli”, “kapot” e prostitutave në Toulouse

Një rrjet tutorësh shqiptarë u arrestuan të enjten dhe të premten në Bordo për shkak se kishin nxjerrë në rrugë më shumë se një...

10 ushtarë dënohen për vrasje e përdhunime

Një gjykatë ushtarake në Sudanin e Jugut ka dënuar 10 ushtarë për përdhunimin e punonjësve të ndihmës së huaj dhe vrasjen e një gazetari...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Dekreti zbuloi urrejtjen e Ramës për Kushtetutë e ligj

Nga Ergys Mërtiri Sido që t’i shkojë filli krizës në Shqipëri, dekreti i Metës për anulimin e datës së...

“Përse mund të destabilizohet Shqipëria…”

Nga Kastriot Islami* 1. Projekti i “Serbisë së Madhe”, i konceptuar prej shumë kohësh nga qarqet akademike e politike...