E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Denar Biba

Etiketim: Denar Biba

“I ndriçuari” i Ramës në KQZ shpjegon se pse u shkel...

Katër javë nga zgjedhjet njëpartiake të 30 Qershorit, Komisioni Qendror Zgjedhor miratoi paraditen e sotme rezultatin përfundimtar për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore...

Kryemadhi: Denar Biba kërcënohet nga Rama me vettingun e bashkëshortes

Kryetarja e LSI,Monika Kryemadhi deklaroi se nuk ka gjyqtar që do të kundërshtojë dekretin e presidentit. Ajo deklaroi se kreu i qeverisë Edi Rama...

Zguri-Bibës: Po u hapën kutitë e votimit do dalin shenjat e...

Një debat i ashpër ka shoqëruar mbledhjen e mbyllur të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve midis kryetarit të këtij komisioni Klement Zguri dhe nënkryetarit, Denar...

Prokuroria në shërbim të Ramës, merr të pandehur kreun e opozitës

Prokuroria e Tiranës njofton se ka marrë të pandehur kreun e Partisë Demokratike për çështjen e parave të lobimit të kësaj force politike në...

Socialistët në KQZ refuzojnë të zbatojnë urdhërimin kushtetues të Presidentit

KQZ zhbën dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve. Ndërkohë që kryetari i KQZ-së Klement Zguri është larguar në mënyrë demonstrative nga...

Zgjedhje në vjeshtë? Biba: E vështirë nëse fleta printohet

Numërimi ka nisur mbrapsht për të interesuarit që duan të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Zëvendëskryetari i KQZ-së, Denar Biba, tregon për...

Audio përgjimi, Prokuroria pushon hetimet për Denar Bibën

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për ish-kryetarin e KQZ, Denar Biba. Një përgjim i publikuar në median e shkruar online, akuzon Bibën se ka...

Audiopërgjimi, Prokuroria thërret për të marrë në pyetje Denar Bibën dhe...

Pak javë pas publikimit të audiopërgjimit mes nënkryetarit të KQZ-së,  Denar Biba, dhe gjyqtarit shqiptar në Gjykatën e Strasburgut, Ledio Bianku, prokuroria vendos të...

Denar Biba: Basha të kujtojë orët e gjata të 17-18 majit...

Nënkryetari i KQZ-së Denar Biba i përfshirë në një audio-përgjim me gjyqtarin e Strasburgut Ledi Bianku ka folur sërish. Biba i akuzuar për shantazh...

Audio-përgjimi, Biba sulmon Biankun: E pranoj, qasje e papërshtatshme

Nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, (KQZ), Denar Biba, këtë të enjte në një deklaratë për mediat, ka sulmuar gjyqtarin shqiptar në Strasburg, Ledi Bianku....

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com