E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Demshperblimi

Etiketim: demshperblimi

Qeveria kërkon votat e ish-të dënuarve politike – Çelet kësti i...

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka çelur këstin e njëmbëdhjetë i shpërndarjes së dëmshpërblimit për ish- të dënuarit politikë të regjimit komunist për subjektet...

Qeveria miratoi dëmshpërblimin – Përgjigja epike që banorët e “Astirit” kanë...

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për dëmshpërblimin e banorëve që preken nga ndërtimi i segmentit të “Unazës së Re”. Por për  banorët protestues...

Dëmshpërblimi, ja ndryshimet në ligjin për ish-të përndjekurit

Ndryshojë sërish rregullat për ish-të përndjekurit që janë ende gjallë, apo familjarët e tyre, të cilët përfitojnë nga dëmshpërblimi, i njohur nga shteti shqiptar...

EMRAT/ Dëmshpërblimi për pronarët, nesër nisin procedurat e aplikimit. Ja dokumentet...

Ditën e nesërme, pronarët, tokat e të cilëve janë prekur nga ndërtimet pa leje, kanë mundësi të aplikojnë për të përfituar dëmshpërblim financiar. Emrat e...

Dëshira Subashi merr 37 paga dëmshpërblim

Pas Ardian Fullanit ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë që u dëmshpërblye me 56 paga mujore nga gjykata administrative e Apelit, kjo gjykatë ka vendosur...

Manjani: Kush e ka fajin për Gërdecin, gjykata apo qeveria?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar qëndrimin e qeverisë së majtë lidhur me dëmshpërblimin e familjeve të viktimave të Gërdecit. Manjani sjellë në...

Protesta për përmbytjet – Dëmshpërblimi, edhe Oboti kërcënon me bojkotim të...

Mungesa e një përgjigje nga qeveria ndonëse afati i lënë ka përfunduar, ka bërë që edhe banorët e Obotit të dalin në protestë. Ata kërkojnë...

Ish të përndjekurit, dokumentet që duhen për këstin e 4,5 dhe...

Janë 366 ish të përndjekur politik të cilët janë gjallë, por ende nuk kanë marrë këstin e kartërt, të pestë dhe të gjashtë. Sipas Ministrisë...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Mjaft interpretime politike! Presidenti është i Republikës, Republika është e qytetarëve

 Prof. Lisen Bashkurti-  Në pështjellimin e sotëm politik retorika propogandistike po përpiqet që të përkeqësojë situatën, duke hedhur...

Akademia e Shkencave po infekton me paligjshmëri të gjithë sistemin

Nga: Artan Fuga Për dijeni, zotërinjve të nderuar: Ilir Meta, President i Republikës Edi Rama, kryetar i Këshillit të Ministrave Lulzim...