E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Delfini

Etiketim: delfini

Gjendet një delfin i ngordhur në breg të detit në Hamallaj

Disa minuta më parë është parë nga pushuesit e sezonit në Hamallaj një Delfin i ngordhur i cili pluskonte në breg të detit. Mesa duket...

VIDEO/ Delfini noton krah notarit në oqean

Një notar i cili vendosi të lundrojë me shpejtësinë e një barke me motor ka vënë re se ishte duke u ndjekur nga një...

Delfini shitet për mish në Kinë, banorët e filmojnë duke qarë

Një delfin është filmuar në një moment tepër të dhimbshëm ku duket sikur ka lot në sy. Kafsha po shitej për mishin e tij...

Nuk i jepte dot lamtumirën, delfini mban foshnjën e ngordhur me...

Një delfin ka mbartur foshnjën e saj të ngordhur për ditë të tëra, pasi nuk ishte gati ti jepte lamtumirën. Nëna delfin u pa në...

FOTOLAJME/ Mbyllet sezoni i plazheve, ngordh delfini në Ksamil

Përfundimi i sezonit turistik në bregdetin shqiptar ka qenë tragjik për delfinin në foto. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në brigjet e Ksamilit dhe është...

Delfini trajnon 9 delfinë të tjerë për të “ecur” si njeri

Një studim i gjatë ka zbuluar se një delfin që dikur ishte rob u mësonte nëntë prej shokëve të tij të egër aftësitë që...

11 mijë dollarë shpërblim për gjetjen e vrasësit të një delfini

Një delfin femër, shtatzënë, është gjetur i vrarë më 30 prill në një plazh në Waveland të Misisipit. Sipas autopsisë vdekja është shkaktuar nga një...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...