Ballina Etiketimet Dekriminalizimi

Etiketim: dekriminalizimi

Dekriminalizimi/ “Zëri i Amerikës”: Fenomen që vazhdon të prodhojë debate në...

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që kishte si qëllim largimin e funksionarëve publik...

Dekriminalizimi, deputetja e PS: Ashpërsojmë masat. Rama nuk ikën

Deputetja e PS-së, Elona Gjebrea, thotë se rastet e kryebashkiakëve në Shkodër dhe Vorë janë “raste të veçuara”, pasi sipas saj, “nuk bëhet fjalë...

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në sulmin e akuzave të opozitës. Partia Demokratike...

Falsifikoi dokumentat, PD: Valdrin Pjetrin e pret burgu, jo karrigia e...

Ish-deputetja demokrate Izmira Ulqinaku ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Valdrin Pjetrit, kandidatit socialist për Bashkinë Shkodër, te cilin sipas saj e pret burgu,...

”Ka rrahur deputetët me rripa”, Rama ”sherr” me analistin (VIDEO)

Mbrëmë në emisionin ''Opinion'', tema e dekriminalizimit ka qenë e fortë, pasi nismës së opozitës për Vetting në politkë. Deputetët e përjashtuar nga Parlamenti...

Alibeaj: Ja ku ndryshon Vettingu për politikanët nga Dekriminalizimi

Opozita ka nisur tashmë aksionin politik për çlirimin sipas saj të politikës nga krimi. Shkak për këtë nismë të opozitës është bërë situata e...

Elvis Roshi në gjykatë, seanca e parë më 16 prill

Gjykata e Tiranës do të nisë procesin ndaj ish kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi në 16 prill. Pas hedhjes së shortit çështja...

KQZ vendos sot për zëvendësimin e Rahovicës dhe Rakipit

Në orën 12:00 do të mblidhet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për t’i dhënë mandatin dy deputetëve të rinj nga LSI dhe PDIU që zëvendësojnë...

Deputeti i LSI-së; Rehovica: Po kryqëzohem për një vepër jo të...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gledion Rehovica, ka reaguar ditën e sotme ndaj kërkesës së Prokurorisë, e cila i ka çuar KQZ-së dosjen...

PD kërkon verifikim për deputetin e PS: Rekord kriminal…

Partia Demokratike ka kërkuar sot, në kuadrin e ligjit të dekriminalizimit, verifikimin e të kaluarës së dy deputetëve të Kuvendit: së pari, të deputetit...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com