E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Dekreti

Etiketim: dekreti

KQZ përgatit 30 qershorin, debat për dekretin e dytë të Presidentit:...

Vendimi për një datë të re të zgjedhjeve vendore ka risjellë debatet në KQZ. Pavarësisht kësaj, anëtarët e këtij institucioni kanë vazhduar miratimin e...

Boçi për ”KJ”: Dekreti delegjitimon 30 qershorin, Rama vijon grushtin e...

Për ish-deputetin e PD-së, Luçiano Boçi, dekreti i ri nga Presidenti Ilir Meta, delegjitimon në shkallë absolute 30 qershorin e Ramës. Në një prononcim...

Zëdhënësi i Presidencës: Mocioni i bandave dhe oligarkëve do marrë përgjigjen...

Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ka reaguar ndaj sulmeve që Partia Socialiste dhe zyrtarë të qeverisë kanë bërë këto ditë...

Dekreti i Metës. Bashkitë i kërkojnë KQZ lirimin e ambienteve për...

Bashkitë e drejtuara nga opozita i kanë kërkuar sot Komisionit Qendror të Zgjedhjeve lirimin e ambienteve shtetërore, të marra me qera për zhvillimin e...

Strazimiri i kujton ligjin Lleshajt: Dekreti është botuar në Fletoren Zyrtare,...

Ish-zëvendësministri i Brendshëm Gent Strazimiri i përgjigjet kërcënimeve të ministrit Sandër Lleshaj i cili paralajmëroi arrestime pa kursim të të gjithë atyre që dalin...

Bylykbashi publikon vendimin e GjL-së të 2003-it: Dekreti ankimohet vetëm në...

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka publikuar pasditen e sotme një vendim të 16 viteve më parë të Gjyjkatës së Lartë i cili parashikon që...

Bardhi: Dekreti i Presidentit shpallet i pavlefshëm me vendim të degës...

Pas përfaqësuesit ligjor të PD në KQZ, Ivi Kaso, ka ardhur një tjetër i fortë nga selia blu lidhur me vendimin e Komisionit Qendror...

Presidenca çon në KQZ dekretin për anulimin e zgjedhjeve vendore

Ka mbërritur vetëm pak minuta më parë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dekreti i Presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve vendore...

Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje më 30 qershor

Presidenti Ilir Meta ka anuluar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore. Në një deklaratë për mediat, Presidenti njofton se “kam vendosur të shfuqizoj Dekretin...

Ligji “Për Noterinë”, Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit Meta

Kuvendi i Shqipërisë vijon punimet e seancës plenare të së enjtes, ndërsa me vetëm votat e maxhorancës ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...