E dielë, Qershor 23, 2019
Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Petro Koçi: Nishani dekoroi 67 ballistët për qëllime politike dhe elektorale

Dekorimi i 67 ballistëve nga presidenti Bujar Nishani ka qëllime të mirëfillta politike dhe elektorale. Kështu ka deklaruar zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi i cili...

Ballistë, partizanë dhe pula/Debati Rama-Paloka në Kuvend (VIDEO)

Parlamenti ka sot në axhendë një projektligj “Për mbrojtjen e bimëve’, por nga Bujqësia debati u zhvendos tek Partizanët e Ballistët. Ka qenë kreu i...

Promovimi i “kombit kosovar” subversion antikushtetues

Nga Dr. Sadri RAMABAJA Ka kohë që një kor i publicistëve në Kosovë promovojnë idenë mbi kombin kosovar. Në realitet që prej 17 shkurtit 2008,...

Deputeti i Kosovës: S’ka “komb kosovar”, Kosova është krahinë e Shqipërisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë në Ora e Fundit në Klan Kosova se termi "komb kosovar" është qesharak dhe se...

Berat Buzhala: Kosova, mburojë gjaku e mishi i shqiptarëve

Gjate emisioni ‘Opinion’ qe  ka si temë sherrin e mediave Shqipëri-Kosovë, kryesisht pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd, gazetari Berat Buzhala tha...

Erion Braçe: Debati Trump-Clinton, si Berisha-Basha

Debati i fortë mes dy kandidatëve për President të SHBA-ve, nuk ka kaluar pa vëmendjen e deputetëve tanë. Ka qenë deputeti i Partisë Socialiste,...

Debati mes kandidatëve për zëvendës-president nuk ka qenë kurrë më i...

Nga Ruben Avxhiu/Ndërmjet debatit të parë dhe të dytë mes kandidatëve për president në SHBA, mbahet ai mes zëvendësve të tyre. Sonte, demokrati Tim Kaine...

Sherr mes Blendi Fevziut dhe kryeministrit Edi Rama për plehrat

Kryeministri Edi Rama doli prapë sot për të folur për plehrat, si pjesë e fushatës që ka nisur pas miratimit të ligjit që lejon...

Çfarë pritet sot nga debati Trump – Clinton?

Mbrëmja e sotshme mund të shndërrohet në një moment përcaktues për fushatën presidenciale në SHBA. Debati i parë presidencial ndërmjet demokrates Hillary Clinton dhe republikanit...

SHBA, sot debati i parë presidencial

Kandidatët për presidentë të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton dhe Donald Trump, mbajnë sonte debatin e parë presidencial, i cili sipas disa vlerësimeve, mund...

EDITORIAL

Qeveria Rama, zyrtarisht qeveri mafioze

Të mërkurën gazeta gjermane “Bild” publikoi përgjimet e Dibrës duke u treguar shqiptarëve se vjedhja e votave...

FORUM

Radio gjermane DW: Luftë dhe paqe e llojit Trump

Nga DW/ Çfarë strategjie po ndjek Donald Trump në Lindjen e Afërt dhe të Mesme? Me agresivitetin e...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet...