E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Pse nuk silleni si me Saimir Tahirin? Debati i Erjon Braces...

Zv/ kryeministri Erjon Braçe është përpjekur të intimidojë gazetarët të cilët e kishin ndaluar në oborrin e Parlamentit paraditen e sotme, për të ditur...

Debati për Brexit sërish në parlament, sot votimi

Parlamenti britanik planifikohet sot që të votojë për daljen e vendit nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje. Votimi vjen pas disfatës së dytë radhazi që...

Debati për HEC-et, ambasadori i BE-së: Të bëhet një skanim i...

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca ka reaguar lidhur me debatin që është hapur ditët e fundit për lejet e dhëna për ndërtimin e...

Debati me Metën, qytetarët: Rama s’mund të shajë presidentin

Edhe këtë mëngjes shumë zëra qytetarësh kanë përcjellë shqetësimet e tyre, ndërsa kryefjala padyshim ngelen zhvillimet politike në vend. Qytetarë nga mbarë vendi me telefonatat...

Debati për Teatrin, mazhoranca bojkoton mbledhjen e Komisionit të Edukimit

Kryetarja e Komisionit Albana Vokshi, drejtpërdrejt nga Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka vijur qëndrimin e saj për problemin e Teatrit...

VIDEO/Përplasen folësit te protesta e teatrit

Në protestën kundër prishjes së Teatrit sot u regjistrua edhe një incident, që i detyroi organizatorët të ndërhynin. Një djalë i ri rreth të njëzetave...

Tifozët e Kolumbisë ndërpresin raportimin e gazetares shqiptare në Rusi

Ashtu si vendet e tjera, edhe Shqipëria ka sjellë herë pas herë atmosferën e kampionatit botëror nga Rusia. Përmes raportimeve ‘live’, emocionet e tifozëve...

Vokshi i përvishet Ballës: S’më shkarkon, do t’ua tregojmë ambasadave

Pas kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se mazhoranca do të kërkojë shkarkimin e kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi,...

“Pusho more qen, qepe gojën!”, debati i ashpër i dy vëllezërve...

Protagonistët e sotëm të seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” ishin dy vëllezër, Rolandi dhe Arbeni, të cilët ndodhen prej vitesh në...

Debati me gazetaren gjatë konferencës, Berisha: Rama ia mbathi me bisht...

Pas debatit të kryeministrit Rama me një gazetare gjatë konferëncës së tij të shumta kanë qenë reagimet. Braktisja e konferencës së shtypi nga kryeministri Edi...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com