E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet De Rossi

Etiketim: De Rossi

10 futbollistët më besnikë aktualisht në futbollin evropian

Dje në mëngjes, Roma i befasoi të gjithë, me një mesazh të postuar në faqen zyrtare: Daniele De Rossi nuk do të zgjasë kontratën...

De Rossi konfirmon largimin nga Roma: Do të doja të ndryshoja...

Dy vjet nga largimi i Tottit, tashëm ka ardhur radha për t’u larguar edhe pasuesi i tij, Daniele de Rossi. Mesfushori doli sot në...

Bie “fortesa” e Romës, autogoli i De Rossi-t kalon Barcelonën në...

Në “Camp Nou” Barcelona do të presë sonte Romën për të diskutuar sfidën e parë çerekfinale të “Champions League”. Spanjollët në këtë përballje nisen...

VIDEO/ De Rossi bën gjestin më të ulët të karrierës, godet...

Roma ka marrë vetëm një pikë në javën e 14-të në Serie A, duke barazuar 1-1 me Genoan në transfertë. Të parët në epërsi kaluan...

De Rossi refuzoi të futej në fushë, Joachim Low befason me...

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low vlerësoi Daniele De Rossi për momentin e tij të "madhështisë" kur veterani i Italisë reagoi me zemërim kur iu...

Katastrofë, tjetër dëmtim tek Italia. Superlojtari mungon ndaj Shqipërisë

Daniele De Rossi mund të detyrohet të tërhiqet nga përfaqësuesja italiane për shkak të problemeve në menisk. Mesfushori veteran ndjen dhimbje pasi ka luajtur 90...

FOTO/ Pas Tottit një tjetër yll i Romës do ti japë...

Daniele De Rossi nuk do të luajë në Romë në ‘Euro 2020’, pasi ka vendosur ta mbyllë karrierën me kombëtaren e Italisë. Mesfushori i Romës...

De Rossi: Bisedova me Buffonin pas finales, ja çfarë më tha

Daniele De Rossi mendon që Gianluigi Buffon e meritoi të fitojë Ligën e Kampionëve. Kapiteni i Romës ka theksuar që ka folur me Buffonin pas...

ZYRTARE/ De Rossi rinovon me Romën

Mesfushori Daniele De Rossi ka rinovuar kontratën me Romën. Lajmi është zyrtarizuar nga klubi kryeqytetas ndërsa italiani ka firmosur kontratën e re e cila...

Punë e madhe që na bëri gol, ai bën shqiponjën

Nuk ka rëndësi që De Rossi na bëri na shënoi me penallti në rrjetën tonë. Pas urrejtjes që patëm për të në atë moment,...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...