E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet De Biasi

Etiketim: De Biasi

“Forca Shqipëri”, De Biasi nuk harron “tokën e shqiponjave”, fushatë për...

Gianni De Biasi mbetet një idhull i tifozerisë shqiptare, trajneri i parë dhe i vetëm i cili udhëhoqi ekipin përfaqësues në një aktivitet madhor...

Reja më mirë edhe se De Biasi, starti i 74-vjeçarit është...

Edoardo Reja mori drejtimin e kombëtares sonë në një moment të vështirë, por në pak kohë ka arritur që të ndërtojë një skuadër shumë...

De Biasi, kandidat për stolin e Sampdorias pas largimit të Di...

Eusebio Di Françesko ishte trajneri i parë që u largua për këtë sezon në Seria A, që pas nisjes së sezonit të ri. Pas humbjes...

Strakosha dhe Berisha? Ja kë përzgjedh De Biasi si më të...

Trajneri i kombëtares, Edoardo Reja mund të cilësohet me fat pasi ka në dispozicion dy portierë të një kualiteti të lart si Thomas Strakosha...

De Biasi këshillon Milanin për trajnerin që duhet të zgjedhë

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi ka komentuar largimin e trajnerit Gennaro Gattuso nga Milani. Por jo vetëm kaq, strategu italian ka dhënë idenë...

De Biasi “zbulon” kartat: Më kërkuan 3 skuadra pa projekt serioz

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi është shprehur i bindur se rikthimi i tij në pankinë do të ndodh vetëm kur përballë tij...

Humbja me Skocinë, e pabesueshme çfarë thotë De Biasi

Trajneri që arriti historinë me Kombëtaren shqiptare, Gianni De Biasi, ka folur pas humbjes që pësuam mbrëmë ndaj Skocisë, shkruan Syri.net. Ai ka befasuar disi...

Juventusi në “shenjestrën” e De Biasi: Dybala e Costa kanë cilësi,...

Ish-trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka komentuar episodin e ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen Juventusi-Sassuola, ku në qendër ishte padyshim...

Zbulohet kombëtarja që mund të drejtojë De Biazi

Pak ditë më parë, ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhiani de Biazi u shpreh se po pret përfundimin e Kupës së Botës, pasi ai do...

De Biasi në Poloni? Flet ish-trajneri i kuqezinjve

Ish-tranjeri i kuqezinjve, Gianni De Biasi, ka mohuar zërat që e shohin atë të marrë drejtimin e Polonisë, e cila nën drejtimin e Adam Nawalka...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...