E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Dash

Etiketim: Dash

DASH: Ashtu si në kohë të tjera të vështira, sot, SHBA...

Departamenti amerikan i Shtetit, shprehu ngushëllimet në emër të Shteteve të Bashkuara për viktimat e tërmetit në Shqipëri. “Sot ne lutemi për familjet e tyre,...

Zyrtari i DASH: SHBA mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe...

Zyrtari i DASH, David Kostelancik tha në Forumin e Sigurisë në Beograd se SHBA mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Pas Ruçit, zyrtari i DASH takim me Bashën në selinë blu

Zyrtari i DASH, David Kostelancik, po qëndron për një vizitë në vendin tonë për të diskutuar për zgjidhjen e krizës politike në vend. Aktualisht...

Akuzohet për korrupsion. Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet...

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. "Vendimi, i...

Lotaria Amerikane/ DASH bën njoftimin e rëndësishëm: E fituan mundësinë…

DASH ka publikuar së fundmi të dhënat mbi Lotarinë Amerikane. Pothuajse 84 mijë aplikantë janë përzgjedhur rastësisht nga sistemi, mes rreth 15 milionë regjistrimeve...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e vërtetë e kriminalizuar e qeverisë...

Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një...

DASH: Kosova dhe Serbia larg provokimeve, t’u kthehen bisedimeve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të përkrahin dialogun, të cilin e ndërmjetëson Bashkimi Evropian, për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës,...

Trafiku i njerëzve për shfrytëzim, DASH: Qeveria shqiptare nuk ka plotësuar...

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi raportin për trafikimin e qenieve njerëzore. Sipas tij, qeveria shqiptare nuk i ka plotësuar standartet e ligjit për mbrojtjen...

DASH: Irani po tërheq Hezbollahun nga Siria

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) deklaroi të mërkurën se Irani është duke tërhequr forcat e Hezbollahut nga Siria nga shkaku i presionit të vazhdueshëm...

DASH do të merret me rastin e hakërimit të WhatsApp

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t’i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj,...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...