E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Dacic

Etiketim: dacic

Deklarata e Cakajt për viktimat e luftës, Daçiç: Pres qeverinë shqiptare...

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i...

Daçiç: Zgjidhja për Kosovën, prioritet kombëtar i Serbisë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se arritja e një zgjidhjeje politike për Kosovën është prioritet kombëtar i Serbisë, ndërsa u bëri...

Daçiç i kujton Palmerit bashkëshorten serbe: Nga vjen gruaja, andej vini...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka “marrë vëmendjen” në një takim me përfaqësuesin special amerikan për Ballkanin, Matthew Palmer dhe me kryediplomatin...

Macron në Serbi, Daçiç: Shpresojmë se do t’i japë fund lojës...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të vizitojë ditën e sotme Serbinë. Sipas njoftimeve zyrtare presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dhe ai francez Macron, do...

Daçiç: Serbia nuk mund ta njohë Kosovën në tërë territorin e...

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiç ka deklaruar sot në Beograd se nuk është reale që vetëm SHBA-ja të përfshihet në...

Pasi i shpëtoi bombës në Afrikë, Daçiç: Misioni im, asnjë shtet...

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, tha të premten se puna e tij është që të sigurojë që asnjë shtet më të mos e...

Përplasen në Varshavë, Daçiç nuk e do Pacollin në takim, Cakaj:...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, përplaset me homologun e tij serb Ivica Daçiç janë përplasur në Ministerialin e Varshavës për çështjen e...

Daçiç kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Veri, përgjigjet Ministria e Mbrojtjes...

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që po vijnë nga Serbia për ndërhyrje ushtarake në veri të Kosovës....

Kufiri/ Serbia mund të mbajë referendum për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se vënia e kufirit me Kosovën nuk është propozim zyrtar, por ide e...

Daçiç: Serbia s’mund ta tregojë planin që ka për Kosovën

Kur ende nuk është gjetur një gjuhë e përbashkët mes Prishtinës dhe Beogradit, ministri i Jashtëm Ivica Daçiç deklaroi se Serbia nuk mund të...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...