E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet çmimi i naftës

Etiketim: çmimi i naftës

Paralajmërimi i Arabisë Saudite: Do të rritet drastikisht çmimi i naftës

Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Muhamed bin Salman paralajmëroi se çmimet botërore të naftës mund të rriten në “nivele të paimagjinueshme” nëse bashkësia...

Ja pse çmimi i naftës mund të barazohet me të benzinës

Edhe pse është folur për vite me radhë për fenomenin në teori, tashmë momenti duket se ka mbërritur: nga viti i ardhshëm nafta mund...

Maqedonia e Veriut, rritet çmimi i naftës

Në Maqedoninë e Veriut është lajmëruar se mesnatën e së hënës duke u gdhirë e marta, çmimi i naftës do të rritet. Rritja do...

Sulmet në rafineritë e Arabisë Saudite, rritet rrufeshëm çmimi i naftës

Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë shkaktuar një rritje të rrufeshme të çmimit të naftës në tregjet globale. Monarkia e gjirit është...

Rritet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Pas një ulje para pak javësh dhe një stabiliteti në tregun e hidrokarbureve, nafta dhe benzina prej 2 ditësh kanë pësuar sërish një rritje...

Protestë tjetër në Tiranë, të shtunën kundër çmimit të naftës

Valës së protestave në vend do t’i shtohet edhe një tjetër në kryeqytet. Të shtunën qytetarët janë të ftuar të kundërshtojnë çmimin e naftës,...

Ulet ndjeshëm çmimi i naftës në botë, në Shqipëri rritet

Nafta në tregjet ndërkombëtare ka rënë në nivelin më të ulët që prej tetorit të vitit të kaluar. Çmimi i naftës amerikane ka rënë në...

Çmimi i naftës, Konfindustria: Nuk reflektohet ulja në tregjet ndërkombëtare

Konfindustria shpreh shqetësimin për rritjen e çmimit të karburantit në Shqipëri, që edhe pse në tregjet ndërkombatëre ka pësuar ulje, një gjë e tillë...

Çmimi i naftës do të rritet në fillim të 2019-ës

Çmimet e mallrave në tregun ndërkombëtar në tremujorin e tretë 2018 u ndikuan nga disa zhvillime gjeopolitike dhe makroekonomike, të cilat shkaktuan kryesisht rritjen...

Çmimi i naftës, më i larti në 4 vitet e fundit

Nafta ka pësuar rritjen e saj më të lartë në 4 vitet e fundit, duke u shitur me mbi 81 dollarë për fuçi, pasi...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...