E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Cmime

Etiketim: cmime

“Ngërçi” i çmimeve – Rritje e dobët edhe në indeksin e...

Indeksi i harmonizuar i çmimeve të konsumit është ngadalësuar ndjeshëm. Sipas Instat, për gushtin ky indeks u rrit me 1.4% me bazë vjetore, duke...

Viti shkollor, çmimet e librave shënojnë rritje ”të çmendur”

Librat dhe pajisjet shkollore janë bërë më të shtrenjta këtë vit. Teksa pjesa dërrmuese e çmimeve të shportës së mallrave ka shënuar rënie ose...

Cilët janë artistët që rrëmbyen çmime në VMA?

Mbrëmjen që lamë pas në Los Angelos u realizua ndarja e çmimeve MTV për videot më të mira. Shfaqja kishte momente mjaft speciale dhe të...

Çmimet e apartamenteve në Tiranë më të shtrenjtat në rajon

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe...

Produktet me çmime të “kripura” – Pse paguani më shumë për...

Eksportet e produkteve bujqësore gjatë vitit 2018 kanë rezultuar në rritje, duke arritur në nivelin e 14.63 miliardë lekëve. Ajo që vihet re në tregjet...

Energjia diellore, çmime të reja – ERE: Tregu ka pësuar zhvillime,...

Zhvillimet e fundit në tregun e prodhimit të energjisë nga dielli, që lidhen kryesisht me dhënien e licencave për ndërtimin e impianteve fotovoltaike apo...

”Air Albania”, qytetarët i ankohen Ramës për çmimet e biletave

Këtë mëngjes, kryeministri Edi Rama i ka uruar ndjekësit me pamje të avionit Air Albania. “Mirëmëngjesi dhe me këtë moment mbresëlënës të përgatitjeve të...

Kush janë pretendentë për çmimet shkencore kombëtare të vitit 2017?

Akademia e Shkencave ka shpallur sot listën e të nominuarëve për çmimet shkencore të vitit 2017. Përzgjedhja e veprave është bërë nga Juria e çmimeve...

Si kanë ndryshuar çmimet e kanabisit gjatë viteve?

Emisioni “Java në RTSH” ka sjellë në vëmendje të publikut të gjerë një nga ngjarjet me rëndësi të madhë historike e kombëtare siç është...

Çmimet e apartamenteve në 2018-ën

Ndërtuesit thonë se do të ketë rritje të çmimeve të apartamenteve në kryeqytet. Në disa zona, për të qenë më të saktë. Për shembull...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com