E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet City

Etiketim: City

Klubet më të shtrenjta në botë, City kryeson bindshëm ndaj të...

Observatori Ndërkombëtar i Futbollit, Cies, ka publikuar renditjen e skuadrave me vlerën më të lart në bazë të investimeve që janë bërë në merkato....

City rikthehet te fitoret në Premier League, vendos goli i Walker...

Manchester City është rikthyer te fitorja në Premier League, duke mposhtur jo pa vështirësi 2-1 Newcastlen në “Etihad Stadium”. Raheem Sterling kaloi në avantazh skuadrën...

City dëshiron numrin një të Real Madridit, por ai heziton

Manchester City ka filluar të hetojë opsionet në merkato për të gjetur një zëvendësues që mund të mbulojë portierin Claudio Bravo, i cili theu...

Presidenti i City-it zbulon arsyen se përse nuk transferuan Sanchez

Presidenti i Manchester City, Khaldoon Al Mubarak ka treguar arsyen se përse nuk blenë kartonin e Alexis Sanchez në merkaton e janarit. “Qytetarët” ishin...

City shumë i fortë për Arsenalin, skuadra e Guardiolës nisje perfekte...

Manchester City e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri, duke fituar super sfidën e parë ndaj Arsenalit. Skuadra e Pep...

Champions, City kërkon përmbysje ndaj Liverpool, Roma pret Barcelonën

Sonte Manchester City dhe Roma do të kërkojnë përmbysjen e madhe në ndeshjet e kthimit çerekfinale të Champions League. City pret në mbrëmje Liverpool,...

City blindon Guardiolën, kontratë të re me 20 mln euro në...

Pep Guardiola do të rinovojë kontratën me Manchester City. Ai që flet me siguri për këtë është tabloidi britanik “Daily Mirror”, sipas të cilit,...

Lojtari i Cityt, tatuazh me trofetë e fituara me Realin

Një fotografi e shkrepur gjatë nxemjes së Manchester City zbulon se një prej lojtarëve të skuadrës së Pep Guardiolës ka një tatuazh me trofetë...

VIDEO/ City fiton me vuajtje

Skuadra e Pep Guardiolas, me shumë vështirësi arriti ta mposht 0-2 Brightonin në udhëtim. Aguero në minutën e 70’të dhe Dunk me një autogol, realizuan...

Gola dhe surpriza në pjesët e para në Champions

Gola dhe rezultate interesante në pjesët e para të ndeshjeve të Champions League. Bayern dhe Barcelona shkojnë të mundur në pushim, ndërsa Manchester City e...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...