E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet City

Etiketim: City

Reali “tërmet 6 ballësh” në mbrëmjen magjike të Rodrygos, City ndalet...

Real Madrid ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit pasi ka fituar me shumë lehtësi 6-0 ndaj Galatasaray-it. Skuadra e Zidane e zgjidhi...

U mund 9-0 nga Leicester, Southampton befason që në start City-in...

Southampton do të mbahet mend këtë sezon për humbjen 9-0 ndaj Leicester. Ditën e sotme prova e radhës për ta është Manchester City, teksa...

Profecia e Pep Guardiolës që duket se po penalizon City-in në...

Humbja ndaj Wolverhampton e ka vendosur Manchester City-in në një situatë aspak të këndshme. Skuadra e Pep Guardiolës u mund 2-0 në shtëpi, teksa...

City gjen pasesuesin e Guardiolës në pankinë, është një holandez

Manchester City po mendon për pasuesin e Pep Guardiolës. Sipas sajti anglez ‘The Mirror”, qytetarët kanë filluar kontaktet me Giovanni Van Bronckhorst, për t’u...

Kupa e Ligës/ Tottenham eliminohet me turp, Arsenali dhe City fitojnë...

Tottenham ka dhuruar surprizën më të madhe të turit të 1/16 të Kupës së Ligës në Angli. Vazhdon momenti negativ për skuadrën e Pochettinos...

Bayerni dhe City fitojnë me lehtësi, Atalanta e Gjimshitit turpërohet në...

Bayern Munich dhe Manchester City kanë bërë detyrën në ndeshjet e para. Skuadra bavareze fitoi 3-0 ndaj FC Crvena Zvezda në Allianz Arena. Ishte...

Emergjencë totale te City, një tjetër qendërmbrojtës dëmtohet rëndë

Nuk kanë fund lajmet e këqija për Manchester City-in gjatë këtij sezoni. Pas një fillimi të dobët me vetëm 3 fitore në 5 ndeshjet...

Tronditët City, Laporte rrezikon të mungojë 6 muaj

Trajneri i Manchester City-it, Pep Guardiola, ka konfirmuar se mbrojtësi francez Aymeric Laporte rrezikon që të mungojë deri në 6 muaj, pas kryerjes së...

Juventus po projekton një shkëmbim edhe me City-in

Kean, Dybala, por jo vetëm. Tani radhën duket se e ka Cancelo. Plani i shitjeve të Juventusit nuk do të ndalet vetëm te dy...

City fiton një tjetër betejë me United, gati firma me qendërmbrojtësin...

Manchester City po përgatitet për një lëvizje të bujshme në mbrojtje për sezonin e ri. Objektivi kryesor në qendër është afrimi i Harry Maguire,...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...