E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Charles Michel

Etiketim: Charles Michel

Rokadë politike në Belgjikë

Në Belgjikë do të ndryshohet kreu i qeverisë së tanishme në detyrë: Michel do të marrë postin e Donald Tuskut, ndërsa në vend të...

Ndodh, jep dorëheqjen kryeministri

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas paraqitjes së një mocioni mosbesimi kundër qeverisë së tij. Partia më e madhe...

Kryeministrin belg: Shqipëria meriton hapjen e negociatave

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel mbërriti pasditen e sotme në një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u prit nga Kryeministri Rama. Në një konferencë të...

Kryeministri belg në Tiranë, flet për BE-në dhe krimin

Pas vizitës së Sekretarit të Shtetit për Azilin dhe Emigracionin, në Tiranë ka ardhur kryeministri belg, Charles Michel. Agjenda e kryeministrit belg përfshin takimin...

Rama me kryeministrin belg: Jemi gati për negociatat

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. Ditën e sotme, Kryeministri Rama u takua me Kryeministrin belg Charles Michel,...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...