E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Censure

Etiketim: censure

“Censure”! Shoqatat e medias: Rama të tërheqë nismën antishpifje

Projektligjet e propozurara nga kryeministri Edi Rama për “disiplinimin” e medias në internet u publikuan të enjten në faqen e Kuvendit të Shqipërisë duke...

“11 minuta” e Coelho-s bie pre e censurës politike në Turqi....

Nga: Albert Vataj Shkrimtari i madh brazilian Paulo Coelho ka rënë pre e censurës turke. Romani i tij i vitit 2003 "Njëmbëdhjetë minuta" është pikasur...

Pakistan, gazetarët në protesta kundër censurës

Gazetarët në Pakistan kanë organizuar protesta anembanë vendit, për të denoncuar censurën nga shërbimet e fuqishme të ushtrisë dhe sigurimit të vendit, pushimet nga...

Debati për filmat e komunizmit, Elvira Diamanti: Më parë të dënohen...

Lulja, bufetierja e kafenesë te “Shoqja nga fshati”, disa kohë më parë ishte një studente që linte gjithçka për të parë komedinë “Zonja nga...

Paralajmërimi i 401 “serioz” kundër komenteve online

Dekada më parë, Kina lëshoi një numër të stërmadh “paralajmërimesh serioze” kundër Shteteve të Bashkuara. Në mënyrë të ngjashme, qeveria aktuale po jep vazhdimisht...

Propoganda e zezë e selisë blu!

Kaq mjafton për të kuptuar se sa seriozisht e ka PD qarjen e hallit që gjoja po i bën gazetares dhe rastit fatkeq të...

Nenet që prekin median, Manja e Vasili: Do të ndryshohen

Maxhoranca tërhiqet dhe nga neni 6 që censuron median në ligjin për prokurorinë e zakonshme, sikurse bëri dhe për nenin 13 në ligjin e...

Kush e futi nenin e censurës për median:Edi Rama apo ndërkombëtarët?

Një projektligj që është pjesë e paketës ligjore të reformës në drejtësi ka shkaktuar reagime të ashpra për lirinë e medias. Fjala është për...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com