E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Çekia

Etiketim: Çekia

Berisha: Gati për “luftë” ndaj Çekisë, duam të vijojmë ëndrrën

Valon Berisha e cilëson shumë të rëndësishme sfidën ndaj Çekisë, që do të luhet nesër në mbrëmje. Mesfushori që aktivizohet te Lazio në Italipranoi...

“Nuk mund të pritet që Çekia ta tërheqë njohjen e Kosovës”

Njohja e pavarësisë së Kosovës kurrë nuk e ka pasur mbështetjen unike të shoqërisë çeke, por tërheqja e kësaj njohjeje nuk mund të pritet...

Një mesazh “smart” nga Shqipëria, për të gjithë botën

Çfarë mund t’i motivojë dy vajza nga Çekia për të përshkuar, në këmbë, alpet nga Mali i Zi, Thethi e për të mbërritur në...

Organizatorët e protestës çeke bëjnë thirrje për një lëvizje të re...

Organizatorët e një demonstrimi masiv që bëri thirrje për dorëheqjen e kryeministrit çek, thanë se shpresojnë që një lëvizje e re politike të dalë...

Negociatat me BE, Çekia po lobon për Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Çekisë, Tomas Petricek, pasi deklaroi se vendi i tij mbështet integrimin e Shqipërisë në BE, shtoi se kishte...

Refugjatët, katër shtete refuzojnë Merkel: Nuk vijmë në takim

Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia e vlerësojnë takimin e planifkikuar vetëm si aksion ndihme në favor të Merkelit. Ato refuzojnë të marrin pjesë në...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...