E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Carla Bruni-Sarkozy

Etiketim: Carla Bruni-Sarkozy

+18/ Ish-Zonja e Parë e Francës kujton mikun e ndjerë me...

Jeanloup Sieff ishte fotograf francez, por që u rrit nga prindërit polakë. Ai është i famshëm për portretet e politikanëve, artistëve të famshëm, peizazheve,...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...