Ballina Etiketimet Cakaj

Etiketim: Cakaj

Cakaj kërkon anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në aktivitetin e zhvilluar në përkujtim të 70 vjetorit të themelimit të Këshillit...

Deklarata e Cakajt për viktimat e luftës, Daçiç: Pres qeverinë shqiptare...

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i...

Negociatat, Cakaj: Rezerva e Francës ka qenë për zgjerimin, jo për...

Kundërshtimi i tre vendeve, që Shqipërisë mos t'i hapen negociatat nuk ka lidhje me vendin tonë. Kështu u shpreh ministri në detyrë i punëve...

Negociatat, Mehmetaj: Dorëheqja e Ramës dhe e Cakajt është pak, përgjegjësi...

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit të ministrit në detyrë për Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i...

Rama: Ne u përpoqëm, por Këshilli Europian nuk kishte konsensus

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj kanë dalë në një konferencë të përbashkët për...

Mbledhja e ministrave të Jashtëm, Cakaj: Koha që BE të tregojë...

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj në një postim në Twitter, shkruan se tani është koha të hapen negociatat. Në reagimin e...

Cakaj takon Palmer: Dialog gjithëpërfshirës për reformën elektorale

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj dhe i ngarkuari Special për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer shprehën mendimin se duhet...

Cakaj në OKB: Shqipëria bashkëpunim të shkëlqyer me aleatët, presim hapjen...

Ka nisur punimet sesioni i 74-t i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së ku merr pjesë edhe Shqipëria. Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent...

Cakaj i pasigurt për çeljen e negociatave: Nuk varet nga Shqipëria

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut gjithashtu nuk arritën dot këtë qershor të marrin një përgjigje pozitive për çeljen e negociatave me BE-në pavarësisht rekomandimit...

Vijon raprezalja në diplomaci/ Cakaj: 80% e konsullatave në botë do...

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka njoftuar ndryshimin e 80% të konsullatave shqiptare në botë. Në kuadër të reformës në...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...