E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Buxhuku

Etiketim: Buxhuku

Euro arrin minimumin, Buxhuku: Banka e Shqipërisë ka dështuar në rolin...

Euro ka arritur nivelin më të ulët të viteve të fundit duke u shkëmbyer me rreth 120 lekë. Administratori i Konfindustrisë Gjergj Buxhuku i...

Turizmi, Buxhuku: Kemi probleme me ujin, rrugët, energjinë elektrike dhe me...

Drejtuesi i Konfindustrisë, Gjergj Buxhuku i ftuar në studion e lajmeve  në RTV Ora foli për situatën në të cilën ndodhet turizmi shqiptar. Buxhuku u...

Vendimi për bursën e energjisë, Buxhuku: Do ulë korrupsionin, duhet vullnet...

Pas miratimit të vendimit të qeverisë për ngritjen e bursës së energjisë, ekspertët e sektorit thonë se nevojitet vullnet politik, në mënyrë që ajo...

Buxhuku: Praktikat e PPP-ve nuk duhet të zbatohen për 20 vite

Kreu i Konfindustrisë, Gjergj Buxhuku i ftuar në "Ekopolitikë" tha se pas një drejtësie të fortë nuk mund të jepen projektet e partneritetit publik...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...