Ballina Etiketimet Buxheti 2019

Etiketim: buxheti 2019

Buxheti 2019, si u nda paketa 5 miliardë euro

Buxheti i shtetit për vitin 2019 mund të shihet në tre segmente që  nuk janë në sinkron me njëra-tjetrën. Optimist sa i përket rritjes ekonomike...

18.3 mld lekë për Tiranën – Pr.Buxheti 2019, si do të...

Tirana do të ketë një buxhet prej rreth 13.4 miliardë lekësh për vitin 2019 me një rritje prej 2.9 për qind krahasuar me vitin...

“Buxheti 2019”, Tabaku jep shifra: PPP-ja rrit borxhin në 80 %

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ka cilësuar buxhetin e miratuar sot në Kuvend si buxhetin e PPP-së. Përmes një statusi në “Facebook”, Tabaku...

Ahmetaj: Rritje pagash për 65 mijë të punësuar, ulim taksat

Buxheti i qeverisë për 2019, u miratua sot në Kuvend, me votat e maxhorancës. Lidhur me këtë, ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj...

Buxheti 2019, Manastirliu: 3.1 miliardë lekë investime në shëndetësi

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi në komisionin e Ekonomisë dhe Financave, se me buxhetin 2019, nis investimi në 5 maternitete...

Buxheti 2019, katastrofa financiare e së ardhmes për shqiptarët

Përtej një buxheti modest në dukje, me rritje të ulët të ardhurash, shpenzimeve të kontrolluara dhe uljeve të ndjeshme të borxhit, po projektohet ajo...

Buxheti 2019, Ahmetaj: Autostrada Tiranë-Durrës do zgjerohet me 3 korsi

Buxheti i qeverisë për vitin 2019 është prezantuar në konferencën e kryetarëve të parlamentit. Ministri Arben Ahmetaj pranoi se edhe për vitin tjetër, parashikohet...

“Buxheti 2019”, Ahmetaj liston sektorët: Rritje pagash me 7 %

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, nga kryesia e Kuvendit të Republikës ka prezantuar projektbuxhetin e vitit 2019.  Ministri në fjalën e tij...

Turne dëgjesash, Erion Veliaj e nis nga Pazari i Ri

Ka nisur nga Njësia 8 rrugëtimi i dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në...

Rama: Sa më shumë fëmijë, aq më shumë para. Ja shpërblimet

Sikurse e informoi dje, Kryeministri Edi Rama po prezanton sot krah ministres së Shëndetësisë, platformën sociale të projekt-buxhetit 2019. Me anë të kësaj platforme kryeministri...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë kusur nuk...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com