E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Buxhet

Etiketim: buxhet

Ndryshojnë fondet në buxhet, Angjeli: Bëni kujdes me borxhin dhe me...

Buxheti për vitin e ardhshëm i cili parashikon rritjen e pagave për disa kategori ku përfshihen mjekët, mësuesit dhe forcat e sigurisë, është miratuar...

Mashtrim me skemën e TVSH – Në pranga 5 persona, 350...

Në vijim të operacionit policor  të koduar “TVSH”, arrestohen  5 persona të cilët përmes abuzimeve i kanë sjellë buxhetit të shtetit një dëm financiar...

Euro “godet” buxhetin

Të dhënat zyrtare nga INSTAT tregojnë se në tre muajt e parë të vitit, ekonomia shqiptare u rrit me 4.45 për qind, çka përbën...

Kundër refugjatëve BE rrit buxhetin. 10 mijë roje në kufij

BE-ja do të vendos një trup prej 10 mijë rojash në patrullimin e kufijve të saj tokësorë dhe detarë sipas planeve që do të...

Brahimllari: Buxhet i oligarkisë, po largon shqiptarët nga vendi

Deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari, gjatë fjalës së mbajtur në kuvend për Buxhetin e 2018, mes të tjerave është shprehur se buxheti i paraqitur...

”Europa shumë e dobët”, plani për ushtrinë e BE-së nis më…

Prej kohësh liderit në BE, flasin hapur për krijimin e një ushtri, e cila do të drejtohet nga blloku. Mbështetës të krijimit të ushtrisë...

Rritet buxheti i BE-së, Brukseli përgatit për “luftë”, detyron shtetet të…

Politikanët europianë po përgatiten për "një nga luftimet më të mëdha ndonjëherë" mbi buxhetin e Bashkimit Europian, pasi pagesat do të rriten me rreth...

“El Pais”: Shqipëria xhungla e rrezikshme e operacioneve estetike

E përditshmja spanjolle "El Pais" ka lëshuar alarmin sa u përket ndërhyrjeve estetike në Shqipëri për shkak të mungesës së infrastrukturës shëndetësore dhe legjislacionit...

20 ushtritë më të forta në botë, ja kush posedon armë...

Kur situatat politike në Europë e jo vetëm janë në krizë, për të përballuar presionet dhe tensionet, për një vend me rëndësi ka ushtria. Edhe...

Pagat dhe pensionet, ja rritja në buxhet

Fondi për rritjen e pagave dhe pensioneve në vitin 2017 është përcaktuar në vlerën 8.9 miliardë lekë. Rritja e pensioneve me 3% do t’i...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...