Ballina Etiketimet Bushati

Etiketim: bushati

Deklarata e Bushatit në “Opinion”, reagon Berisha: Në kor me ‘rilindasit’...

Për 6 vite qeveria e drejtuar nga Edi Rama dështoi të përmbushë kushtet për hapjen e negociatave. Edhe pse u hapën shampanja, u dekoruan...

Rama e la jashtë, Bushati takon Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE

Një ditë pas vendimit të Edi Ramës për të larguar nga drejtimi i qarkut Shkodër, Ditmir Bushati shihet në shoqërinë e Sekretarit të Përgjithshëm...

Bushati flet për “skenar ogurzi”: Marrëveshja e detit “e vdekur”!

Ish-ministri i Jashtëm, e ka cilësuar “të vdekur” marrëveshjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Në një intervistë për emisionin “31 Minuta”, ish-ministri Bushati...

Bushati kundër Braçes për administratën: Në Shkodër nuk do të ketë...

Në një mbledhje me dyer të mbyllura socialistët shkodranë analizuan 30 qershorin, edhe pse ishte një proçes pa rivalë. Diskutimet zgjaten pak dhe si...

Mediat greke: Bushati i vendosi kushte Kotzias, ku gaboi Athina

Mediat greke pranë Demokracisë së Re kanë publikuar sot një artikull në të cilin i referohen intervistës së fundit të ish-ministrit të MEPJ, Ditmir...

Zgjedhjet, Bushati: Shkodra e vështirë për PS, por asgjë nuk është...

Deputeti i PS, Ditmir Bushati i ftuar në studion e emisionit "Tempora" pranoi se fitorja e zgjedhjeve në Shkodër është e vështirë për PS....

Zgjedhjet në Tuz, Bushati: Janë bërë përpjekje për statusin e pavarur...

Pak orë përpara se shqiptarët në komunën urbane të Tuzit t’i drejtohen kutive të votimit, ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar këtë...

“Maqedonia e Veriut në NATO”, Bushati sulmon Ramën: Në relacion mungon...

Pas Komisionit të Ligjeve edhe Komisioni i Jashtëm miratoi protokollin për aderimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Edhe pse kritikat nuk munguan si...

Spartak Braho kundër Ramës: Shkeli ligjin me shkarkimin e Bushatit

Mazhoranca ka shkelur ligjin më votimin e dekretit të shkarkimit të Ditmir Bushatit. Socialisti Spartak Braho, i cili gjatë votimit abstenoi, shpjegon veprimin e tij...

Bushati i kërkon falje familjes për fundjavat e humbura në Blackberry...

Në ditën e fundit të tij si Ministër i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, para se ta dorëzonte zyrtarisht detyrën bëri një përmbledhje të...

EDITORIAL

Andi Bushati, kryeministrit: Më mirë i papunë se me drogaxhinjtë!

Paçka se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e bëri të qartë qëndrimin për zgjerimin e BE-së dhe...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com