E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Burgu

Etiketim: burgu

LETRA/ Të burgosurit e Burrelit kërkesë Ministrisë: Na jepni amnisti, dënimet...

16 të burgosur në Burgun e Burrelit i kanë nisur një letër Ministrisë së Drejtësisë ku kërkojnë amnisti pasi i kanë humbur shpresat për...

Burgu ku ia “vlen” të vuash dënimin (Foto)

Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun më të ri e më të madh që pritet të hapet në...

Lirohet nga burgu i tmerrshmi i Beratit, historia e krimeve që...

Është liruar nga burgu Lul Caka, i njohur ndyshe si i tmerrshmi i Beratit. Caka ka përfunduar dënimin me 25 vite burg, dhënë pas...

Dy shqiptarë arratisen nga burgu bujqësor i Kasadras në Greqi

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu bujqësor Kasandra në Haldiki të Greqisë. Autoritetet greke janë vënë në kërkim të tyre. Siç raportojnë mediat...

VIDEO/ Shteti i bën presion për taksa por nuk i jep...

Një ish-polic në burgun e Shënkollit në Lezhë, ka rrëfyer skandalin e mosdhënies së pagës që i takon me ligj. Frrok Tanushi, si shkak...

VIDEO/ Denoncimi nga burgu i Drenovës: Votoni në 30 qershor ose...

Një denoncim ka mbërritur në redaksinë e RTV Ora për zgjedhjet e 30 qershorit. Arbjon Aliko i dënuar me burgim të përjetshëm në burgun e...

Burgu i Koridhalosit, i dënuari shqiptar godet me thikë gardianin

Një incident serioz ndodhi të hënën në mëngjes në burgun e Koridhalos. Sipas ANT1, një shqiptar i dënuar në këtë burg sulmoi gardianin dhe...

10 vite i arratisur nga burgu, 64-vjeçari dorëzohet për arsyen absurde

Një 64-vjeçar kishte 10 vite që u fshihej autoriteteve australiane në një destinacion pushimesh, në Kanarie të Spanjës. Ai ishte arratisur nga një burg...

Aktorja e famshme turke rrezikon burgun, të gjithë e njihni

Aktorja e famshme turke, Deniz Çakir, rrezikon të dënohet me 6 muaj deri në 1 vit burg për “poshtërim publik” të disa grave. Aktorja...

Tjetër përleshje në burgun e Koridalos, plagosen rëndë shqiptari dhe greku

Burgu i Koridalos është kthyer në një “arenë” përplasjesh mes shqiptarëve dhe grekëve. Mëngjesin e ditës së sotme një grek është përleshur me një shqiptar,...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com