E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Burgjet

Etiketim: burgjet

Informacion për burgjet, Fatos Klosi: Ja pse Meta veproi mirë

Ish-kreu i Shërbimit Informativ të Shtetit, Fatos Klosi i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 u ndal tek letra që kreu i...

Berisha: Burgjet e Greqisë, kasaphanë për shqiptarët!

Një tjetër shqiptar humbi jetën ditën e sotme në burgjet e Greqisë. Ngjarja e rëndë ndodhi pas një përleshjeje në burgun e Trikallas, ku...

Franca pranon sfidën për shmangien e përdorimit të celularëve në burgje

Më shumë se 40 000 celularë dhe aksesorë u kapën në burgjet franceze në vitin 2017. Për të frenuar përhapjen si fenomen, qeveria ka...

Ministrja Gjonaj thirrje policëve të burgjeve: Mos lejoni të kaloni nga...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj  ka dhënë një mesazh të qartë për punonjësit e rinj të policisë nëpër burgje duke i paralajmëruar se do...

Gjonaj: Punonjësit e burgjeve në sitën e ”Vetting-ut”; Ja ndryshimet në...

''Të gjithë punonjësit e burgjeve, do të kalojë në sitën e Vettingut'', këtë mesazh dha Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, gjatë mbledhjes për analizën...

Urdhëri i Ramës: Drejtorët e burgjeve, të gjithë ushtarakë

Në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kreu i qeverisë ndër të tjera foli edhe për drejtorët e rinj të burgjeve. Rama tha se kandidatët me...

Ish-zv.drejtori i Burgjeve: Kam qenë oficer i dekoruar, jam plagosur. S’kam...

Replika dhe akuza të ndërsjellta ka sjellë përballja e djeshme në gjyq mes Artur Zotos, ish-kreut të Burgjeve dhe ish-vartësit të tij, Iljaz Labi...

Alarmi i ministrit Bardhi: Mungojnë 300 byzylykë të të dënuarve

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka lëshuar alarmin se, institucionit të tij i mungojnë 300 byzylykë për mbikëqyrje elektronike, të personave që kanë masa...

Manjani: Burgu nuk është spital. Totozani: 114 persona në burgun e...

Të dënuarit që vuajnë dënimet e tyre në burgjet e Shqipërinë ankohen për kushtet në këto institucione. Një javë më parë, “News 24” përcolli...

Këshilli i Europës do të inspektojnë burgjet në Turqi, vendi në...

Këshilli i Europës pritet të dërgojë një delegacion në Turqi për të kontrolluar kushtet e burgjeve brenda vendit, pas akuzave të trajtimit brutal kundër...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...