E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

Shqipëria, 207 të burgosur për 100 mijë banorë

Këshilli i Europës ka prezantuar raportin vjetor për Statistikat Penale. Mes 46 shteteve në raport, KiE ka analizuar dhe Shqipërinë, ku vëren mbipopullimin e...

Sa Shqiptarë enden në burgjet e Europës, të burgosur sipas tabelës...

Një investim i fundit nga "Euobserver" , zbulon se shqiptarët, janë komuniteti i tretë më i madh i huaj në burgjet e vendeve të Bashkimit Europian. Më...

Alarmi nga burgjet Shqiptare, marrëdhënie homoseksuale të pambrojtura. Shtohen rastet me...

Burgjet Shqiptare janë të tejmbushura por nuk është ky problemi i fundit që japin ekspertët. Shqetësim i tyre është se personat e burgosur mbartin...

Totozani: Burgjet të mbipopulluara, ka dhe njerëz me probleme mendore

Avokati i Popullit në bashkëpunim me OSBE-në organizuan një tryezë të rrumbullakët mbi situatën e të drejtave të njeriut të personave të privuar nga liria...

Zbulohet urdhri i ri kundër deputetëve, për vizitat në burg

Të gjithë deputetët të cilët duan të hyjnë në ambjentet e burgjeve në vend për të takuar persona të dënuar apo të paraburgosur, duhet...

Tërmetet në Shkup, rojet ja mbathin, të burgjosurit frikë në qeli...

Tërmetet në Maqedoni, kanë alarmuar vendin e jo vetëm. Këto tërmete zbuluan edhe sigurinë e masat që ndërmarrin institucionet shtetërore, sidomos për të burgjet....

IA: Torturat çnjerëzore dhe vdekjet masive në burgjet siriane(FOTO)

Një mjek sirian ka thënë se ai ishte torturuar dhe ishte detyruar të shikonte të burgosurit e tjerë , teksa ata vdisnin në burgjet...

Arrestohet zv/drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve

Arrestohet zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Iljaz labi së bashku me disa persona të tjerë. Labi u arrestua pasi akuzohet për abuzime me tenderat për...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com