Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

Astrit Patozi: Ta kesh drejtorin shok burgu, kriminelët…

''Stuhia'' në burgjet shqiptare me shkarkimet dhe ndjekjen penale për shumicën e drejtuesve të burgjeve, ka sjellë reagimin e parë nga politika. Është ish-deputeti...

“Stuhi” në burgje/ Emrat e drejtorëve që shkarkohen dhe çohen për...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në një konferencë për shtyp mesditën e sotme bëri të ditur shkarkim nga detyra të disa drejtorëve të burgjeve. Ministrja...

Drejtori i Burgjeve jep alarmin: Nuk kemi pranga, skanera e kontrollorë

"Nuk ka pranga të mjaftueshme. Nuk ka skanera për të kontrolluar sende që nuk lejohen në futen në qeli. Çdo ditë bllokohen dhe kapen...

Burgjet-Bashkive: Të punësohen të dënuarit, për të ulur koston

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i kërkon pushtetit lokal të hapë dyert për punësimin e të burgosurve në vend të cilët zotërojnë një profesion. Në...

Emërime të reja në drejtoritë e burgjeve, zbulohen emrat

Të tjera emërime janë bërë në sistemin e burgjeve në Shqipëri, pas shkarkimeve që ka bërë ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi. Ky i fundit...

Skandal me çmimet në burgje

Të burgosurit në Shqipëri nuk dënohen vetëm me heqje lirie, por edhe me çmime më të larta sesa ato të tregut. “Fiks Fare” bëri një...

Drejtoria e Burgjeve flet për shkarkimet

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Arjan Hoxha, ka reaguar lidhur me shkarkimet e fundit të disa drejtorëve të Burgjeve. Në një reagim për mediat,...

Burgjet më komode të botës (FOTO)

Të të privohet liria, pas një vepre penale për shumëkënd dërgimi në burg është tmerr por jo për të gjithë. Burgu është sinonimi i...

Shqipëria, 207 të burgosur për 100 mijë banorë

Këshilli i Europës ka prezantuar raportin vjetor për Statistikat Penale. Mes 46 shteteve në raport, KiE ka analizuar dhe Shqipërinë, ku vëren mbipopullimin e...

Sa Shqiptarë enden në burgjet e Europës, të burgosur sipas tabelës...

Një investim i fundit nga "Euobserver" , zbulon se shqiptarët, janë komuniteti i tretë më i madh i huaj në burgjet e vendeve të Bashkimit Europian. Më...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com