Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

“Punësimet në burgje nga PS”, Manjani: S’do i lajë mëkatet Çuko

Një ditë pasi "Zëri i Amerikës" publikoi një pjesë të përgjimeve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda që çuan në pranga ish-drejtorin e Burgjeve...

Të fortët në burgje do të izolohen, propozimi i EURALIUS

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në parim ligjin që kufizon deri në limit të drejtat e të dënuarve dhe të paraburgosurve që akuzohen për...

iPhone dhe kanabis në qeli, burgjet në sitën e SHKB

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka vijuar me kontrollet në kuadër të sigurisë së brendshme në burgje dhe evidentimit e kapjes së sendeve të...

Izolim ekstrem kokave të krimit, sipas modelit ‘41-bis’

Izolim të ri ekstrem për kokat e krimit të organizuar që janë aktualisht në burg dhe goditje të të fortëve që sfidojnë ligjin nëpër...

Burgjet, Rama: 24 orë me kamera. Të dënuarit asnjë komunikim me...

''Burgjet janë vende ku vuhet dënimi jo vende ku komandohet forca e krimit'', theksoi kryeministri Rama në një deklaratë për mediat në Kryeministri. Ai theksoi...

Projekt punësimi në burgun e Beratit, Gogu: Sfidë që kërkon përfshirjen...

Një projekt për punësimin e personave që vuajnë dënimin në burgun e Beratit është përuruar sot në mjediset e këtij institucioni. Në ceremoninë e...

Zero tolerancë në luftën ndaj drogës, Presidenti i Filipineve mbipopullon burgjet...

Fotot shokuese kanë zbuluar mbipopullimin dhe jetën e “egër” brenda burgut të qytetit të Manilas të formuar nga lufta kundër drogës e Presidentit Rodrigo...

Vettingu në burgje, Gjonaj: Mbi 130 punonjës me rekorde penale

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, përmes një postimi në rrjetin social facebook, ka publikuar të dhëna ka Vettingu që i është nënshtruar institucioneve të...

Vende makabër, 10 burgjet më famëkeq në botë (FOTO)

Të burgosurit që kanë vuajtur dënimin e tyre në burgjet më famëkeqe në botë, vështirë se do e mendonin ndonjëherë që godinat ku kanë...

Shifra të frikshme, shqiptarët popullojnë burgjet në Itali

Pasi shqiptarët kanë pushtuar prej vitesh Italinë, ata kanë ''pushtuar'' edhe burgjet. Komuniteti i dytë i të huajve në burgjet italiane është ai i...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com