E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Burgje

Etiketim: burgje

Kuvendi dhe Avokati i Popullit vizita monitoruese në burgje

Nënkomisioni parlamentar “Për të drejtat e njeriut” në bashkëpunim me institucionin e Avokatit të Popullit zhvilluan dy vizita monitoruese pranë institucioneve të ekzekutimit të...

Sërish ndryshime tek burgjet, Gjonaj firmos lëvizjet e reja

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka firmosur ndryshime të reja për sa i përket varësisë së burgjeve në vendin tonë. Burgu i Fushë-Krujës i...

Drejt 41 bis-it, SHBA i jep Shqipërisë edhe 920 mijë dollarë

Shqipëria po përgatitet të vendosë në funksion regjimin 41 bis në dy burgje, në Peqin dhe te 313 në Tiranë, Ambasada e Shteteve të...

Gara për drejtor në burg, 8 vende janë bosh

Ministria e Drejtësisë ka shpallur njoftimin për pozicionin “drejtor” në burgjet e vendit. Janë të paktën 8 burgje ku posti i drejtorit është bosh:...

Lufta e bandave mbush morgun

Me dhjetëra kufoma shihen të hedhura nëpër dyshemetë e morgut të Tihuanës, në Meksikë. Luftërat e karteleve të drogës kanë krijua 190 kufoma dhe...

“Një vrasje tjetër shtetërore në burgjet skëterrë të regjimit të Kakistokracisë,...

Nga Sali Berisha Këto ditë, serisë së dhjetëra e dhjetëra qytetarëve fatzinj, që vuajnë dënimet në burgjet skëterrë të narkoshtetit, i shtohet viktima e radhës...

Skandali me ushqimet/ Mishi i sëmurë shkon në burgje. Bëhet dhe...

Pas problematikës së hedhjes së lopëve dhe të brendshmeve të tyre në landfillin e Lushnjes, gazetarët e emisionit investigativ në Top-Channel, Fiks Fare shkuan...

Teknologji e re në burgje – Britania do të identifikojë telefonat...

Ministria e Drejtësisë në Britaninë e Madhe ka filluar të përdorë teknologjinë speciale të zbulimit të celularëve për të identifikuar dhe konfiskuar telefonat që...

Vaj të nxehtë dhe thika, shqiptarët dhe algjerianët kthejnë përmbys burgun

Të burgosur shqiptarë dhe algjerianë janë përplasur sot dhunshëm në burgun e Avlonas në Greqi. Sipas Policisë greke, situata është tejet e tensionuar që nga...

Burgjet në vend janë mbushur me trafikantë

Në burgjet shqiptare ndodhen aktualisht 5.460 persona, të dënuar apo që presin të marrin dënimin. Të dhënat e publikuara një vit më parë nga...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com