E hënë, Nentor 11, 2019
Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Peshkopi, borëpastrueset bien në kanal

Dy borëpastruese, të cilat duhet të hapnin rrugën Bulqizë-Peshkopi, u rrëzuan në kanal më 6 janar, duke bllokuar të gjithë aksin. Kamera e Fiks...

Financimet në qytetin e minatorëve, Kodheli viziton çerdhen në Bulqizë

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ishte në Bulqizë ku u njoh nga afër me investimet e qeverisë në qytetin verior. Kodheli pasi vizitoi një...

Ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim, Agron Truka

Policia Kufitare në Bllatë ndaloi një shtetas shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Andon Truka, 48-vjeç dhe banues në Bulqizë, u vu në pranga...

Myslimanin e lë dhe gruaja e dytë: Është magji, po më...

Myslimani i devotshëm Besnik Basha nga Fushë Bulqiza, beson se i kanë bërë magji. Kjo për faktin se rrjedha e jetës i ka marrë...

Aksident në minierën e Bulqizës, 25-vjeçari rrëzohet bashkë me fadromën

Plagoset aksidentalisht teksa punonte me fadromë një 25-vjeçar në Bulqizë. Ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë, ndërsa mësohet se...

Ministrja Ekonomi në Bulqizë. T’i japim jetë pronave shtetërore të fjetura

Ministrja  Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, vizitoi qytetin e Bulqizës për të parë nga afër ecurinë e një biznesi të ri...

Bulqizë/Autobusi përplaset me një autoveturë, 7 të plagosur, 4 në gjendje...

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e 6 personave ka ndodhur pasditen e së shtunës në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, ku një autobus është...

Bulqizë, sekuestrohen 10.3 kg kanabis; në pranga 5 persona

Në Bulqizë janë sekuestruar 10.3 kg kanabis sativa dhe janë arrestuar 5 persona, pas një operacioni të policisë të koduar “Vjeshtë 2016”. Shtetasit e arrestuar...

Bulqizë, asgjesohen 2011 rrënjë kanabis, në kërkim autorët

Policia e Bulqizës asgjësoi 2011 rrënjë kanabis në fshatin Peshkë dhe ka shpallur në kërkim dy persona si autorë të kultivimit të lëndës narkotike. Dy...

Zi një javë para dasmës së vëllait, makina bie në humnerë,...

Bulqizë/Humbin jetën në mënyrë tragjike tre persona, një jashtë rrezikut. Në makinë ishin motër e vëlla, po kryenin shpenzimet e fundit të dasmës Çdo ditë...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com