Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Sherr masiv për pronën në Bulqizë, një i plagosur rëndë

Një person ka mbetur i plagosur rëndë pas një sherri të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Bulqizë, për shkak të një prone. Në këtë ngjarje...

Kromi i Bulqizës ka pushtuar tregjet e botës

Me rastin e përvjetorit të 69-të të krijimit të Minierës më të madhe të kromit në vendin tonë Ing.KURT SKARRA (Ish-kryeinxhiner i Minierës së Kromit "Todo...

Shpërthimi në minierën e Bulqizës, nxirren trupat e tre minatorëve kinezë

Pas 6 ditë operacioni kërkim-shpëtimi, janë nxjerrë sot nga miniera e Bulqizës trupat e pajetë të tre minatorëve kinezë. Operacioni nisi pasditen e djeshme...

Vdekja e minatorëve kinezë, Presidenti Nishani mesazh ngushëllimi

Trupat e tre minatorëve kinezë u gjetën ditën e djeshme, pas gjashtë ditë kërkimesh. Ngjarja e rëndë dhe humbja tragjike ka shkaktuar edhe një...

Bulqizë, sot pritet të nxirren nga miniera trupat e tre minatorëve

Punimet për nxjerrjen e tre minatorëve të pajetë nga thellësia e minierës së Bulqizës janë vështirësuar si rrjedhojë e shpërthimeve të gazit. Tre minatorët kinezë...

Bulqizë – Pesë ditë nga shpërthimi, vijojnë kërkimet për trupat e...

Ekspertë të Avari-Shpëtimit nuk kanë mundur ende të arrijnë në nivelin e 21 të minierës së Kromit në Bulqizë, ku prej 5 ditësh ndodhen...

1 mijë metra nën tokë për të nxjerrë krom, plagoset rëndë...

Një minator është plagosur rëndë në minierën e Martaneshit në rrethin e Bulqizës, teksa punonte për të nxjerrë krom. Ngjarja e rëndë siç raporton gazetari...

Bulqizë, dy familje të izoluara nga bora: Duam ushqime dhe ilaçe

Dy familje në fshatin Gjinovec të Bulqizës kanë mbetur të bllokuara për shkak të dëborës. Familjet thuhet se janë izoluar që prej 20 ditësh...

Peshkopi, borëpastrueset bien në kanal

Dy borëpastruese, të cilat duhet të hapnin rrugën Bulqizë-Peshkopi, u rrëzuan në kanal më 6 janar, duke bllokuar të gjithë aksin. Kamera e Fiks...

Financimet në qytetin e minatorëve, Kodheli viziton çerdhen në Bulqizë

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ishte në Bulqizë ku u njoh nga afër me investimet e qeverisë në qytetin verior. Kodheli pasi vizitoi një...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu                                    Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para...

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com