Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Mesazhi i veçantë i Monika Kryemadhit: Ju kërkoj falje…

Ndjesa dhe kërkesa e faljes janë terma që për politikën shqiptare janë të huaja. Por ndryshe ndodh me Kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, e...

Ëndrrat e varrosura të minatorit 20-vjeçar. Zona D e vdekjes

Eduard Dama quhet i riu 20-vjeçar nga Fushë Bulqiza që humbi jetën e tij të re nën një masiv gurësh në galeri. Morën fund...

Rrëfimi i gruas shtatzënë: Mbledh krom çdo ditë që të siguroj...

Një grua 8-muajshe shtatzënë, e detyruar nga kushtet ekonomike, çdo ditë mbledh krom, të cilin më pas e transporton me kova. Ajo është e...

Drama e Bulqizës, emisioni italian i parapriu tragjedisë së sotme

Emisioni ''Le Iene'' publikoi pak ditë më parë dokumentarin e shumë diskutuar, në të cilën pasqyrohej varfëria ekstreme në Bulqizë dhe shitja e kromit...

Reportazhi i medias italiane/Fëmijët e Bulqizës që mbledhin krom në male

Fëmijët e familjeve të varfra të Bulqizës që punojnë duke nxjerrë krom kanë qenë personazhe të një reportazhi të transmetuar tek Le Iene, emisioni...

Tjetër rast, 55 dasmorë përfundojnë në spital të helmuar

Një tjetër rast i helmimit masiv ka ndodhur këtë herë në Bulqizë. Siç bëjnë të ditur burime nga policia 55 dasmorë kanë përfunduar në...

Helmim masiv në Bulqizë, 17 persona të një familje shtrohen me...

17 persona të një familje në Bulqizë raportohen se janë paraqitur në spital me shenja helmimi. Ngjarja ka ndodhur në familjen Kurti nga Shupenza. Mes...

Spahiu: PS ka bllokuar postën, pensionistët e Bulqizës pa marrë pensionet

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputet të LSI-së në Qarkun e Dibrës, Përparim Spahiu, ka reaguar në lidhje me një situatë të krijuar...

Bulqizë, zbulohen 28 thasë me kanabis në tavanin e një shtëpie

28 thasë me kanabis sativa janë gjetur të fshehur në tavanin e një banese të braktisur në fshatin Dushaj, në njësinë Administrative Fushë-Bulqizë. Lënda...

Bulqizë dhe Fier, zjarret bëhen të rrezikshëm

Nje zjarr i fuqishëm përfshiu pyjet përreth dy fshatrave ne Bulqize. Flakët, të favorizuara edhe nga era, u përhapen me shpejtësi. Autoritetet vendore thane se...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Andi Bushati: Katër gënjeshtra rilindase kundër Makronit

Nga ANDI BUSHATI Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen...

Shengeni Serbo-centrik ose Ballkani midis Euro-Atlantizmit dhe Euro-Azisë

Prof. Lisen Bashkurti- Schengeni Ballkanik, i firmosur pak ditë më parë nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com