E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Uji me orar në Bulqizë, problem për banorët

Furnizimi me orar i ujit të pijshëm në Bulqizë është kthyer në një problem shqetësues për banorët. Prej muajsh në lagjen e Re dhe...

U gjet në hotel, zbulohet shkaku i vdekjes së të riut...

Mësohen detaje të reja për ngjarjen e ndodhur gjatë ditës së djeshme në Bulqize, ku një 32-vjeçar u gjet i vdekur në dhomën e...

Gjendet i vdekur në hotel i riu në Bulqizë, dyshimet e...

Një 32-vjeçar është gjetur i vdekur në dhomën e një hoteli në Bulqizë. “Rreth orës 11.00, datë 25.01.2019, Policia e Bulqizës është njoftuar se eshtë...

Fieraku gjendet i vdekur në një hotel në Bulqizë

Një i ri, është gjetur i vdekur në një hotel në Bulqizë. Mësohet se ai është një 32-vjeçar nga fieri. Grupi hetimor që ka shkuar...

Banorë e izoluar nga bora, mesazh politikanëve: Mos ju shohim këtu...

Banorët e fshatit “Çerenec i Epërm”, i bashkisë Bulqizë, prej javësh janë të izoluar nga bora, ndërsa as fëmijët nuk kanë shkuar në shkollë. Në...

Akull dhe borë në Bulqizë, rrezik për kalimtarët

Bora është shndërruar në akull në Bulqizë duke u kthyer në rrezik për këmbësorët dhe shoferët. Për shkak të reshjeve të dendura, qindra familje...

Fshatrat e Bulqizës në izolim nga bora, banorët apelojnë për hapjen...

Reshjet e dëborës kanë bllokuar disa fshatra në Bulqizë. Banorët thonë se iu duhet që disa rrugë ti përshkojnë në këmbë, pasi lëvizja me...

Dhëndri i pret veshët vëllait të nuses dhe plagos një tjetër,...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bulqizë. Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, për shkak të një konflikti të agravuar...

Bulqizë, temperaturat e ulëta shkaktojnë probleme

Ulja e temperaturave dhe bora e rënë në dy ditët e fundit ka bërë që pedonalja e Bulqizës, po ashtu edhe rrugët dytësore të...

HEC edhe në Bulqizë e Gramsh – Mbërrijnë aplikimet pranë...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjitikës ka regjistruar dy aplikime të tjera për ndërtimin e dy hidrocentraleve të vegjël në qarkun e Elbasanit dhe Dibrës. Shoqëritë...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...