E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Bulqizë, shkon në 93 numri i personave të helmuar nga uji

Shkon në 93 numri i personave të helmuar në Bulqizë. Burime të sigurta të Shëndetit Publik bëjne me dije se në qytetin e vjetër...

84 të helmuar në Bulqizë, mjeku: Po presim analizat për shkakun

Të paktën 78 persona dyshohet se u helmuan një ditë më parë nga uji i pijshëm në Bulqizë. Ata janë paraqitur në spital me...

Bulqizë, vazhdon të rritet numri i personave me simptoma helmimi

Rritet bilanci i personave që janë paraqitur në Urgjencën e Spitalit të Bulqizës në harkun kohor të 24 orëve, për të kërkuar ndihmë mjekësore. Raportohet...

Bulqizë, rreth 30 persona përfundojnë të helmuar në spital

Rreth 30 persona janë paraqitur në Urgjencën e Spitalit të Bulqizës në harkun kohor të 24 orëve, për të kërkuar ndihmë mjekësore. Burime nga spitali...

Shkolla drejt rrënimit, godina e “harruar” e dijes në Viçisht të...

Viçishti është një nga fshatrat kufitare në Bulqizë ku largimi i banorëve pas demokracisë ka qenë i vrullshëm. Tregues është numri i rënies së...

Aksident në minierën e Bulqizës, 1 i vdekur dhe 1 i...

Një aksident ka ndodhur sot në një minierë të Bulqizës, me pasojë vdekjen e personi  dhe plagosjen e një tjetri. Burime bëjnë me dije se...

Iu bllokuan banesat nga ndërtimi i rrugës së Arbrit, banorët e...

Ndërtimi i trasesë së rrugës së Arbrit në fshatin Gjoricë e Poshtme në Bulqizës ka sjellë edhe pasoja për banorët që jetojnë aty. Sipas banorëve...

Del në shitje prona shtetërore në Bulqizë – Ankandi mbahet më...

Është vënë në shitje prona shtetërore nën administrimin e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Bëhet fjalë ish-Ndërmarrjen e Riparim Shërbimeve në Bulqizë, vlera fillestare...

Tragjedi në Bulqizë/ Vdes një fëmijë, plagoset një tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë. Dy fëmijë që po luanin me një granatë janë plagosur. Fatkeqësisht për shkak të plagëve të marra, njëri...

Bulqizë, masa ndaj shkelësve të qarkullimit rrugor

Bashkia Bulqizë nëpërmjet aksionit të policisë bashkiake ka marrë masa për lirimin e hapësirave publike nga parkimi i makinave në vende të gabuara. Policia...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com