E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Përfshihen nga zjarri 50 ha pyll në Bulqizë, zjarrfikësit dhe shërbimi...

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet me dushqe e halore të fshatit Koçaj në Bashkinë Bulqizë. Zjarri ka nisur që ditën e djeshme në...

Helmimi i nxënësve në Bulqizë, Shëndetësia: Mbyllet klasa për verifikime, një...

Një prej vajzave të prekura nga intoksikacionet në shkollën e Shupenzës është transportuar me helikopter drejt Tiranës, ku po merr trajtimin e duhur mjekësor....

Arrestohet burri në Bulqizë, dhunoi ish-gruan dhe djalin e mitur

Një person është vënë në prangat e policisë së Bulqizës, pasi ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes dhe djalit të mitur. I arrestuari është...

Sherr në lokal, i riu plagos me armë 41-vjeçarin

Një 41-vjeçar është plagosur me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure në një lokal në qytetin e Bulqizës. Plagosja...

Lëkundje tërmeti në vend, ja epiqendra

Në tërmet ka goditur veriun e vendit në orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter...

Bulqizë/ I riu e paralajmëroi një vit më parë vrasjen e...

22-vjeçari Fatjon Keta, i cili disa ditë më parë vrau me thikë shokun e tij në qendër të qytetit të Bulqizës, ka shfaqur problematika...

Sherr me armë të ftohta në qendër të Bulqizës, vdes 20...

Dy të rinj janë konfrontuar me armë të ftohta në qendër të qytetit të Bulqizës. Nga të dhënat e para mësohet se ka ndërruar jetë...

Bulqizë, pensionistët s’kanë para për pushime

Pensionistët janë kategoria që kanë më pak të ardhura. Në Bulqizë, një pjesë e mirë e moshës së tretë nuk mund të mbyllë muajin...

Plagosi një shtetas në autostradën Tiranë-Durrës, arrestohet në Bulqizë i riu

Një 29-vjeçar, banues në Bulqizë është arrestuar nga policia për një plagosje me armë zjarri të ndodhur një javë më parë në autostradën Tiranë-Durrës. Në...

Çfarë po i helmon bulqizakët? Dalin analizat e ujit

Pas helmimit të 113 qytetarëve në Bulqizë dhe që dyshohet se shkak është bërë uji i pijshëm, Instituti i Shëndetit Publik ka nxjerrë analizat...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com