E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Bullizmi

Etiketim: bullizmi

“Duhet një botë e tërë për t’i dhënë fund dhunës ndaj...

Bullizmi, dhuna në familje, konfliktet me shokët apo varësia nga interneti janë vetëm disa nga temat e 15 fotoreportazheve, që disa të rinj nga...

Ed Sheeran pre e bullizmit në shkollë, e tallnin për flokët...

Ai është katër herë fitues i çmimeve Grammy. Por këngëtari ka zbuluar periudhën e vështir kur ra pre e bullizmit në shkollë për shkak...

Bullizmi në shkolla, 20% e nxënësve janë përfshirë në këtë fenomen

Bullizmi vijon të mbetet shqetësues për nxënësit shqiptarë. Sipas një studimi, rezulton se 20% e tyre janë përfshirë në këtë fenomen. Rreth 20% e nxënësve...

Studimi: 66% e mësuesve shqiptarë heshtin përballë bullizmit në shkolla

Edhe pse adoleshentët e komunitetit LGBTI shpesh bien pre e bulizmit, duket se mësuesit shqiptarë heshtin përballë këtij fenomeni. Sipas një studimi të realizuar...

Adoleshentët “viktima” të bullizmit, mendojnë edhe vetëvrasjen

Emisioni "Rreze Dielli" nisi javën me një diskutim gjithëpërfshirës, i cili prek të gjitha shtresat e shoqërisë, fenomenin e bullizmit. Për të dhënë një...

 Faktorët që luftojnë bullizmin në shkolla

Nga  Ramazan  Sherja Sjelljet e pahijshme dhe qendrimet e dhunshme,marrëdhëniet jo reciproke midis nxënësve  me  forca të pabarabarta në shkolla sot po përdoret gjithmonë e...

VIDEO Dëshmia rrëqethëse e 13-vjeçarit: Shokët më tallin e më thonë...

Dëshmia rrëqethëse e një 13-vjeçari ka ardhur mbrëmjen e sotme në emisionin “Njerëz në Fokus” të gazetares Ola Bruko në News24. Nora Malaj, Zv.ministre...

Studimi për Shqipërinë: 1 në 5 fëmijë bullist ose viktimë

Një në pesë nxënës janë shprehur se ngacmohen, fyhen apo denigrohen nga bashkëmoshatarët e tyre. Studimi i parë i realizuar në Shqipëri e vlerëson...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com