E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Bujar Osmani

Etiketim: Bujar Osmani

Zv. Kryeministri i Maqedonisë: Orë dramatike për Shkupin, nesër vendoset nëse…

Maqedonia të premten pritet që të votojë në lidhje me ndryshim kushtetuese, pas dështimit të referendumit me qytetarët. Për të kaluar ky vendim duhet që...

Referendumi në Maqedoni. Propaganda për bojkot, rrezik për vendin dhe rajonin

Zv.Kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani tha në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH, se në prag të referendumit të 30 shtatorit pritet...

Osmani takim me Avramopoulos: Të gatshëm për marrëveshjen me FRONTEX

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane në Maqedoni, Bujar Osmani, dhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel realizuan takim me...

Presidenti Meta: Të zbatohet ligji për gjuhën shqipe në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani. Gjatë takimit u vlerësua rëndësia e madhe e...

Ndryshimi i kufijve në Ballkan? Zv.Kryeministri shqiptar në Maqedoni: Dënojmë çdo...

As Maqedonia dhe as faktori shqiptar në qeverinë e Shkupit nuk e mbështet idenë e ndryshimit të kufijve në Ballkan. Bujar Osmani, zv.Kryeministër dhe ministër...

Bushati: 2018-ta, përcaktues për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Ministri për Punët e Jashtme dhe Integrim, Ditmir Bushati tha se viti 2018 është një vit përcaktues në rrugën e mëtejshme integruese për Shqipërinë...

Presidenti Meta takim me zv/kryeministrin shqiptar të Maqedonisë. Ja çfarë u...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim z. Bujar Osmani, Zëvendës Kryeministër për Çështjet Evropiane të Republikës së Maqedonisë. Presidenti Meta, përshëndeti...

Basha pret zv/kryeministrin e Maqedonisë: Miratimi i gjuhës shqipe, emancipim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani me të cilin ndau vlerësimin për arritjet e fundit...

Nisin në Athinë bisedimet zyrtare për emrin e ri të Maqedonisë

Me takimin “koka më kokë”  me ministrin alternativ të Punëve të Jashtme të Greqisë, Jorgos Katrugalos, ka nisur sot vizita në Athinë e Zëvendës...

Brukseli jep datën kur do të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel u takuan me komsionerin për Zgjerim Johannes...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...