E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Bujar Kapexhiu

Etiketim: Bujar Kapexhiu

Ironia epike e Kapexhiu: Pinoku gjen shokët në Tiranë, janë ambasadorë!

Artisti i mirënjohur Bujar Kapexhiu në karikaturën-pamflet të radhës ka prekur një temë e cila deri së fundmi ka qenë tabu për median shqiptare....

Ramës i ka dalë krimi jashtë kontrollit

Një valë krimesh mafioze ka përfshirë vendin. Nëntë persona kanë humbur jetën nga ekzekutimet. Qeveria thotë se kemi të bëjmë me “larje hesapesh mes...

Edi Rama, kalorësi i dollarëve

Karikaturisti Bujar Kapexhiu e ka përshkruar qeverisjen kryeministrit Edi Rama si një shpatë që vërtitet mbi kokën e shqiptarëve. Ndërsa vet kreun e qeverisë,...

Bujar Kapexhiu, “diamanti” i artit dhe i kulturës kombëtare

Nderimi nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”, është para së gjithash vlerësim i arritjeve të spikatura të...

Intelektualët: Duhet ndryshim, asgjë e keqe nuk ndodh nëse Rama ikën

Artistët që janë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar dhe që protestojnë prej më shumë se një viti, zhvilluan sot një takim me...

”Unë qeveris me tela dhe gaz”! (FOTO)

Në ciklin e tij të përditshëm me karikatura, Bujar Kapexhiu ka trajtuar situatën e aktualitetit politik në vend. Në punimin e radhës, botuar si...

Pranoi mandatin, ironia e Bujar Kapexhiut me Lefter Maliqin: Prostitucion zgjedhor!

Lefter Maliqi është një nga kandidatët pasues të listës zgjedhore të PD, në zgjedhjet e 2017-ës, i cili ndryshe nga pjesa tjetër zgjodhi ta...

Jubileu i Skënderbeut në 110-vjetorin e Klubit patriotik “Bashkimi Dibran”

“Bashkësia Dibrane”: Prof.Bujar Kapexhiu vlerëson me “Çertifiktata Mirënjohje” disa nga veprimtarët e saj më të mirë Nga Halil Rama - • Prof.Bujar Kapexhiu – Mjeshtër i...

Bujar Kapexhiu: Kur lexonim dhe rebeloheshim për teatrin me Vangjush Furxhinë

Aktori e pedagogu Vangjush Furxhi ka qenë sindikalisti i parë i Teatrit që ka kundërshtuar me forcë, dhe ka prirë protestën e famshme të...

Kapexhiu: Rikonstruksioni i Teatrit, si tulla ime me kaçurrela

Në dëgjesën e dytë të kreut të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj me artistët, pati përplasje dhe kontestime. Artisti i njohur, Bujar Kapexhiu, tha...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...