E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Bujar Kapexhiu

Etiketim: Bujar Kapexhiu

Ironia e Kapexhiut për ambasadorët Borchardt dhe Soreca: A dini të...

Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka sjellë një tjetër karikaturë epike, nëpërmjet së cilës ironizon ambasadorët e OSBE-së dhe Bashkimit Europian, Bernd Borchardt dhe...

Bujar Kapexhiu ironizon Ramën: Ju lutem më dënoni, s’dua të dal...

Artisti dhe karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka ironizuar kërcënimet e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë se tij, sipas të cilëve kush cenon procesin...

FOTO/ Kapexhiu komenton situatën: Dordolecët e KQZ-së

Katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilët refuzuan të pranojnë dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve, janë marrë në...

“Brenda dosjes 339, duart lart Edi Rama!”

Përgjimet e fundit të nxjerra prej dosjes 339/1 nga gazeta më e madhe gjermane “Bild”, kanë nxjerrë zbuluar skemën kriminale se si Edi Rama...

“Edi Rama nga bunkeri: Zgjedhjet, më 30 qershor”

Edi Rama pavarësisht nga situata politike e ndezur në vend, vazhdon që të deklarojë i vendosur, se do t'i mbajë zgjedhjet në 30 qershor. Pikërisht,...

Kapexhiu: Rama dëshiron të ikë por nuk e lënë të paaftët

Karikaturisti Bujar Kapexhiu i ftuar në emisionin Tempora në ''RTV Ora'' analizoi karikaturën e tij ku kryeministri Rama shihet para pasqyrës me një tabelë...

Ironia epike e Kapexhiu: Pinoku gjen shokët në Tiranë, janë ambasadorë!

Artisti i mirënjohur Bujar Kapexhiu në karikaturën-pamflet të radhës ka prekur një temë e cila deri së fundmi ka qenë tabu për median shqiptare....

Ramës i ka dalë krimi jashtë kontrollit

Një valë krimesh mafioze ka përfshirë vendin. Nëntë persona kanë humbur jetën nga ekzekutimet. Qeveria thotë se kemi të bëjmë me “larje hesapesh mes...

Edi Rama, kalorësi i dollarëve

Karikaturisti Bujar Kapexhiu e ka përshkruar qeverisjen kryeministrit Edi Rama si një shpatë që vërtitet mbi kokën e shqiptarëve. Ndërsa vet kreun e qeverisë,...

Bujar Kapexhiu, “diamanti” i artit dhe i kulturës kombëtare

Nderimi nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”, është para së gjithash vlerësim i arritjeve të spikatura të...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Magna Grecia, Magna Carta dhe Magna Ulsi

Nga Oerd Bylykbashi (Shenime nga “Ditari i Perlave ne Drejtesi”) Greket antike lane nje trashegimi te madhe ‎kulturore jo...

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com