E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Bujar Kapexhiu

Etiketim: Bujar Kapexhiu

Presidenti Meta: Politika të mësojë nga Kuvendet dibrane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Simpoziumin Shkencor: “110 vjet Kongresi i Dibrës – Ngjarje historike për kombin shqiptar”, që u...

Bujar Kapexhiu: Ja kush është armiku i Edi Ramës

Mjeshtri Bujar Kapexhiu, në karikaturën e tij të radhës, thotë se e ka gjetur kush është armiku i Edi Ramës. Në karikaturën e mëposhtme shfaqet...

Si i bëjnë sot pushimet verore shqiptarët

Artisti Bujar Kapexhiu ka postuar karikaturën e radhës për të treguar se si po i bëjnë pushimet një shumicë e madhe e shqiptarëve. Me...

Karikatura/ Rritja e çmimit të naftës në optikën e mjeshtrit Bujar...

Projektligji për të rritur me 20 lekë çmimin e naftës në Shqipëri, nuk është pritur aspak mirë nga qytetarët të cilët kanë vendosur që...

Apeli i fortë i aktorit Malkaj: Pse nuk votoj. Sesilia Plasari:...

Njerëz të artit, kulturës, arsimit, pedagogë, artistë, aktorë, e personalitete në fushat e tyre, janë bërë pjesë e nismës kundër votimeve, që po shënon...

“Në 30 qershor s’ka zgjedhje, Presidenti bëri një gjë të mrekullueshme”

Artisti Bujar Kapexhiu mendon se në 30 qershor merr fund e keqja. I ftuar në emisionin Opinion ai tha se disa budallenj nuk duhet...

Bujar Kapexhiu: Si mund të shkohet të votosh me polici e...

Artisti Bujar Kapexhiu në një intervistë në “Ora News”, e ka cilësuar procesin e 30 qershorit si një zhvillim alarmant për vendin. “Në të...

Ironia e Kapexhiut për ambasadorët Borchardt dhe Soreca: A dini të...

Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka sjellë një tjetër karikaturë epike, nëpërmjet së cilës ironizon ambasadorët e OSBE-së dhe Bashkimit Europian, Bernd Borchardt dhe...

Bujar Kapexhiu ironizon Ramën: Ju lutem më dënoni, s’dua të dal...

Artisti dhe karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka ironizuar kërcënimet e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë se tij, sipas të cilëve kush cenon procesin...

FOTO/ Kapexhiu komenton situatën: Dordolecët e KQZ-së

Katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilët refuzuan të pranojnë dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve, janë marrë në...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com